Громадянська форма правління має безперечні переваги над демократичною. В Громадянській республіці джерелом влади є не народ, як номінальний фактор, а особисто кожний громадянин держави. Громадянин — це той, хто бере участь в управлінні державою.

В Громадянській республіці владні органи обираються не шляхом прямих виборчих перегонів, а шляхом безпосереднього делегування громадянином особистих повноважень довіреній особі — ДЕЛЕГАТУ, який і буде здійснювати владні повноваження від імені цієї особи. 

Кожен громадянин має право брати участь у керуванні державою, передавши свої повноваження людині, якій він довіряє, або сам стати Делегатом. Якщо Громадянин сам бажає керувати країною і стати Делегатом, то він має заручитися підтримкою певної кількості громадян. Він має показати свою програму дій і довести громадянам, що Він найкраще це зробить. Саме від кількості делегованих повноважень залежить особиста вага Делегата при прийнятті рішень у керуванні країною. І чим краще керує такий делегат, тим більший вплив він отримує. Таким чином, до влади будуть приходити найбільш ефективні управлінці, а не популісти!

Принцип делегування владних повноважень вирішує більшість проблем, що існують при демократичній формі правління:

  1. При громадянській формі правління виключається панування меншості над більшістю, що само по собі є неприродним явищем. 
  2. Кожен сам обирає чи бути йому Громадянином. Якщо ти приймаєш участь в управлінні державою, ти — Громадянин. Якщо ти поза політикою, або тобі не цікаво — ти не береш участі в управлінні державою. Ти просто займаєшся своїми справами (бізнес, розваги…). Управляють країною ті, кому це потрібно, і хто переймається майбутнім своєї Батьківщини! 
  3. У Громадянській республіці делегат несе безпосередню відповідальність за свої дії або бездіяльність. Адже громадяни мають можливість миттєво відкликати свої передані повноваження.
  4. Повноваження Громадянина не зникають після делегування Делегату, як під час Виборів при Демократії. Повноваження завжди в руках Громадянина і він може ними вільно розпоряджатися (забирати, передавати іншому, або самому стати Делегатом) на свій розсуд і без обмежень.
  5. У Громадянській республіці громадяни постійно беруть участь у керуванні державою. Цей процес не залежить від виборів, які є традиційними для демократичної форми правління. 
  6. Процес оновлення та зміни влади в Громадянській республіці відбувається природно та ненасильницьким шляхом. 

Таким чином, система рад, яка утворюється при громадянській формі правління, є найбільш ефективною в керуванні державою в усіх її сферах.