Майже кожна уважна людина помічала за собою звичку обурюватись, але терпіти несправедливість відносно себе або оточення. У решти така звичка теж є, просто вони її не помічають. Ну і здавалося б все нормально, якщо обурюються всі і терплять теж всі. А різниця в тому, що цей процес безкінечного обурення та терпіння згодом розділяє людей на два табори. Перші вчяться ігнорувати несправедливість і не псувати собі зайвий раз нерви, а другі, надихнувшись власним гнівом, намагаються виправити ситуацію. Звісно ми будемо говорити тільки про других. 

«Поступ» — єдина в Україні структура, яка має одночасно три позиції:

  • знає реальну причину (діагноз) основних проблем України;
  • має конкрентний план дій, щоб виправити ситуацію;
  • практично діє по зазначеному плану. 

Уявіть, що іржаві коліщатка системи подряпали вам машину, чи відключили воду, чи позачерговий раз залізли в кишеню… Ви дістаєте з горища довжелезну піку, сідаєте на вірного коня, в кращому випадку кличете свого друга «Санчо Пансу» і вирушаєте на битву з системою. Точніше, битись ви йдете з якимось одним гвинтиком, але трошки покрутивши його ви усвідомлюєте, що перед вами саме її величність Система. Зазвичай розігріті гнівом люди б’ються чолом в бюрократичну стіну ще певний час, доки не вистачить розуму відступити і зрозуміти всю трагічність свого положення. По одинці, або невеликими групами годі і намагатися змінити стан речей. Для цього рішучі і розумні люди ховають піки і коней назад на горище і гуртуються в організації, спілки, партії і т.д. Реальну, адекватну та ефективну громадянську організацію розпізнати можна за трьома ознаками:

  1. чітко формулює проблему, з якою бореться
  2. пропонує план боротьби
  3. діє згідно цього плану.

Наприклад, вам не байдужа доля бродячих тварин. І тоді, для ефективного впливу на ситуацію, вам слід знайти організацію, що буде також перейматися цією проблемою, запропонує план дій з її вирішення і буде цей план виконувати. Щоб не терпіти безкінечні приступи безпомічного гніву, вступіть в цю організацію і разом з однодумцями системно працюйте над вирішенням вашого, тепер спільного, питання.

Особисто я вважаю, що більшість проблем в країні від застарілої системи управління, що зветься Демократія. Я знайшов організацію, що вважає так само — Поступ. У нас є максимально детальний план зі зміни системи управління державою. І ми кожного дня працюємо над його виконанням. І звісно ж не зупинимось доки не досягнем своєї мети!