Відповіді на деякі запитання та критичні зауваження щодо Доктрини «Громадянська республіка».

1. Доктрина писалася багатьма простими українцями, що мають різний фах, різну освіту, різний вік.

2. Дана Доктрина написана максимально простою мовою, щоб її міг зрозуміти самий пересічний українець. Вона не претендує на отримання Нобелівської премії, і вона не є докторською дисертацією. Наукові праці ніхто читати не буде.

3. Всім науковцям, хто вже читав Доктрину і вважає, що в ній не вистачає серйозного наукового обґрунтування, повідомляю, що як тільки «Поступ» прийде до влади, от тоді ми поставимо завдання НДІ розробити наукове обґрунтування. А поки — це марна трата часу та енергії. Краще — ворог хорошого.

4. Доктрина не занадто деталізована, як цього багато хто хоче. Там і так кілька десятків сторінок тексту, які вже важко читати. А ще більша деталізація обтяжить документ занадто.

5. В Доктрині є не розкритими деякі питання майбутнього та деякі реформи. Все це буде доопрацьовано поступово з часом. Напрацьованого вже є цілком достатньо, щоб Громадянин зміг сформувати своє ставлення до ГРОМАДЯНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ.

6. Доктрина не є догмою, вона може з часом змінюватись. Але кістяк ідеології незмінний! Тому, хто не погоджується з окремим елементами, але погоджується з принциповими моментами, пропонуємо приєднуватись до «Поступа» і рухатись разом, адже дрібниці завжди можна обговорити і домовитись.

7. Ніде і ніхто не казав, що Громадянська республіка буде побудована «завтра», звичайно, суспільство сьогодні ще не готове, адже це вектор, яким треба рухатись.

8. В Доктрині є останній розділ нашого стратегічного бачення розвитку України мінімум на 100 років вперед. Це далека стратегія, що повинна бути реалізована якщо не нами, то нашими нащадками. Поки що це виглядає як казка, але вона повинна стати реальністю.

9. Кому взагалі нічого в Доктрині не подобається, то рекомендую вам створити свою кращу та реалізувати її в життя. Доведіть всім, що ви більш ефективні за «Поступ», і ви краще знаєте, хто винен і що треба робити.