Ще з шкільної парти багато хто з нас пам’ятає крилатий вислів класика: «поетом можеш і не бути, але громадянином бути зобов’язаний». Адже всі ми, звичайні люди, громадяни своєї Вітчизни - України. І як громадяни, маємо не тільки права, а й обов’язки. Ми маємо зобов’язання перед своєю родиною, колективом, громадою, країною. Й від належного виконання своїх громадянських обов’язків залежить якість життя співгромадян, успішність й велич держави. Адже всі ми прагнемо жити в процвітаючій, могутній, багатій країні, яка дбає за своїх громадян, захищає їхню гідність, права, гарантує недоторканність власності, тощо. Надає чіткі перспективи світлого майбуття для наших нащадків.

Та для цього потрібні зусилля усіх членів суспільства, для сумлінного виконання своїх громадянських обов’язків, що включає в себе: відповідально обирати, або делегувати в управління держави поважних і достойних людей, публічно висловлювати свою громадянську позицію на події, які відбуваються в країні, приймати активну участь в самоврядуванні своїх громад. Але по факту діюча демократична система не дозволяє реалізовувати ці зазначені дії. Це можна зробити в системі Громадянської республіки, яку ми і пропагуємо.

А головне, що, в першу, чергу кожен громадянин має РОЗБИРАТИСЬ і РОЗУМІТИ, що відбувається в країні. Чому саме так відбувається і що треба робити для того, щоб був прогрес. Тут, навіть, і при олігархічній системі можна діяти. Якщо громадяни всі будуть розуміти, в чому проблема і що треба робити, то будуть здійснювати тиск на олігархію, яка править. Звичайно, це не те, коли громадяни самі правлять, а не бізнес, але все одно можна впливати на курс олігархічних політиків в необхідному напрямку.

Саме від цього напряму залежить добробут кожної сім’ї й успішний розвиток країни, майбутнє дітей та онуків. З цього випливає, що кожний свідомий і відповідальний громадянин повинен брати участь в громадянській діяльності. Коли громадянин нехтує своїми прямими обов’язками, тоді настає хаос в державі, занепадають і деградують державні інститути, що неодмінно призводить до різкого погіршення рівня життя й втрати прав і свобод особистості. Тому що неможливо жити в суспільстві, й одночасно бути «вільним» од нього! Отже , чим більше громадян активно беруть участь в громадянських справах свого полісу, регіону, країни, тим більше шансів переломити ситуацію в конструктивне русло! А всілякі там «хитрозроблені», «соціальні дрони», «пофігісти» не мають морального права носити високе звання ГРОМАДЯНИН! Недаремно в давній Греції їх справедливо називали «ідіот». В подальшому, з впровадженням ідей Громадянської Республіки такі індивіди мають бути позбавлені прав громадянства.

Тому ГО «Поступ» послідовно пропагує ідеї побудови нового суспільного ладу - Громадянської Республіки. Адже ніхто за нас не збудує нам Велику Україну, якщо ми самі не побудуємо!