
Громадянська організація «Поступ» має тільки одну мету - побудова Великої України. І все, що ми робимо, спрямовано саме на цю мету. В нашій Доктрині охопно розкрито головну проблему сучасної України, наш план по її подоланню, та шлях, як це буде зроблено. І для досягнення цього результату необхідно лише нарощувати нашу потужність. Ми - ідеологічна організація, тому нарощування потужності через просту накачку грошима, як зараз вже всі звикли, не відбудеться.
За гроші можливо лише увійти у владу, або змінити її. Але ми бачимо, що зміна обличь у владі не вирішує проблеми. Нові обличчя діють по-старому. Тому, коли хочеться змін – треба змінювати не владу, а саму систему влади. Але будь-які зміни мають відбуватись виключно в рамках закону. Тільки конституційним шляхом має бути змінена система влади. Як цього досягти? Це можливо лише тоді, коли в суспільстві виникне бажання змін. Тоді, коли ідея Громадянської республіки, як нової системи влади, заволодіє умами всіх громадян.
Для цього необхідно, щоб банально про цю ідею суспільство дізналось. Необхідно, щоб ця ідея була донесена до громадян. Це можливо тільки шляхом пропаганди.
Отже ми переходимо до наступного питання: а хто має займатись пропагандою наших ідей? Очевидна відповідь – наш соратник, однодумець. Тобто той, хто знає і розуміє наш шлях. Знає, або (якщо не може зрозуміти) вірить, що він веде до перемоги. І друга умова - людина має вірити в нашу команду, що вона здатна перемогти. Це і є умови, коли людина приєднується до нашої команди і стає якраз тим самим однодумцем. Бо якщо немає розуміння, що робиться і як воно все рухається, або нема віри у команду, то не варто ані пропагувати наші ідеї, ані залучати нових людей – щоб не завдати шкоди. Бо така робота має бути не тільки добровільною, а й усвідомленою.
А за яких умовах це можливо? Як залучати людей у команду. Бо, як ми знаємо, під лежачий камінь вода не тече. Команда сама по собі не зростає, її нарощують. Нарощувати можна через емоції. Існує такий варіант, що по включенню кадрів необхідно створення певного емоційного фону. Необхідно запалити людину, щоб вона захотіла щось, тоді, навіть не розуміючи, вона почне робити, аби досягти, того, чого вона хоче. Так, емоції, та емоційна складова набагато сильніші, а ніж раціональні. І воно має дуже потужний ефект. Але в короткій перспективі. Адже, якщо після емоційного запалу, така людина швидко не почне отримувати те, що вона хоче, то вона перегорить. А як вона може отримати «що хоче», коли вона не розібралась в тому – для чого це все робиться. Запал та емоційне піднесення має бути як ракетоносій, що не стільки направлено на «працювати», як на «включити голову». І вже, розібравшись своїм розумом – почати діяти.
Але для того, щоб зрозуміти щось – це варто спочатку пізнати. Тому і є обов’язкова необхідність вивчати Доктрину. Бо тільки розібравшись і зрозумівши ідеї та шлях, можна в нього повірити і захотіти ним рухатись до перемоги. Вся наша діяльність має базуватись не на «запалі, чи ентузіазмі», а на розумінні й усвідомленні того, що це має бути зроблено, бо це є необхідність, бо це наш Громадянський обов’язок.