Чи є майбутнє в України? Що треба робити, щоб це майбутнє настало? Ми почали фіксувати саме такі запитання у нашої української молоді. Так, саме тієї молоді, про яку багато хто каже, що вона взагалі країною не переймається. Так, майбутнє є! І про це свідчить вже сам факт появи таких питань саме у молоді.

Якщо люди починають замислюватись над питаннями розвитку України, то автоматично з’являються питання ще й інші, супутні. Ось такі, наприклад. А чому Україна одна з найневдаліших країн в Європі? Що з країною не так? У чому причина? А що треба робити, щоб усе почало змінюватись на краще?

От саме всі ці зазначені питання та роздуми і є рушійною силою майбутніх позитивних змін. 

Але спробуємо зовсім коротко дати відповіді на зазначені питання. Ці відповіді навіть важко і відповідями назвати. Так, малослівні тези. Але для розумних цього буде достатньо.

Для того, щоб дати відповідь, чи є майбутнє у України, спочатку необхідно зрозуміти, чому ми всі опинилися в дупі. За всі тридцять років незалежності було досить багато різних версій. 

Одна з найулюбленіших версій соціальних дронів полягає в тому, що у населення України совковий менталітет. Тобто ми маємо населення, яке після СРСР має певне совкове мислення, яке не дозволяє країні рухатись вперед. І що, мовляв, треба, щоб змінились цілі покоління, аби еволюціонувала громадянська свідомість людей. Ця версія не просто тупа, а ще й дозволяє соціальним дронам залишатись соціальними дронами і нічого не робити. Бо «все не має сенсу», «все дарма». 

Є ще інша дуже популярна версія: крадії та злодії у владі. І, зрозуміло, їх треба поміняти на кращих - «чесних і порядних». Звідси й постійні сподівання на черговий майдан або на чергові вибори. Бо після них до влади точно прийдуть чесні та порядні. Ця версія не просто тупа, але ще й корисна для тих, хто рветься до владного корита. Йде постійне маніпулювання з метою просування «нових» обличь. Приходять ці «нові» обличчя, і все залишається по-старому.

Зрозуміло, що є ще варіанти. Наприклад, що причина в тому, що в усьому винна Росія та війна. Або Сполучені Штати, які намагаються нас вчити, як треба жити. Тобто винні тут зовнішні обставини або обставини непереборної сили. 

Все зазначене є не просто цілковита чухня, але ще й є прямим наслідком реальної причини. А реальна причина проста. Дуже проста. Олігархія, тобто поєднання бізнесу і влади. Коли до влади приходить бізнес, то він туди лізе точно не для того, щоб розбудовувати країну. Бізнес завжди цікавить тільки одне – розвиток самого себе, тобто розвиток самого бізнесу. Це як пухлина, яка вийшла з під контролю. А чому олігархія править весь цей час в Україні? Бо діє олігархічна система влади. Діє схема: гроші >> вибори >> прихід до влади >> повернення грошей із прибутком.

Якщо із причиною проблеми зрозуміло, то що робити?

Для того, щоб Україна стала потужною державою, необхідна наполеглива праця в напрямку розбудови країни. Багаторічна і наполеглива праця. І в першу чергу самої влади. Тобто все має починатись з влади. Все залежить виключно від неї. Це означає, що влада має знати, що робити, чого зараз нема. І повинна мати політичну волю робити реформи, чого теж зараз нема. Можна додати, що бажання розбудовувати Україну не було у жодної влади за останні роки. Всі роки ми бачили вирішення особистих потреб у всіх представників влади. 

Ми щойно пройшли перший крок до того, щоб побудувати Велику Україну. Він полягає у тому, щоб виникло бажання бачити свою Батьківщину потужною країною. І зрозуміти, що сама собою вона не побудується. А для того, щоб все почало змінюватись, необхідно зрозуміти в чому реальна причина негараздів, і яким умовам має відповідати влада.