За даними російських ЗМІ, пан Пєсков, речник Президента В. Путіна, сказав щодо можливості нормалізації відносин із Україною наступне:

«Президент сказал, что украинцы должны сами разбираться со своими президентами, они должны давать оценку итогам работы и должны голосовать за того, кого они хотят дальше видеть главой своего государства. Поэтому давайте все-таки пусть это останется прерогативой украинского народа, а мы можем только констатировать, что Российская Федерация в лице президента Путина подтверждает еще раз желание идти на нормализацию отношений с Украиной».

Так от, пан Пєсков та його патрон і всі інші російські «партнери» мають усвідомити наступні речі.

  1. В Україні править олігархія. Всі Президенти та уряди за останні двадцять років переймались лише обслуговуванням бізнесу власного та інших представників олігархії. Жодна влада жодного разу не стояла в Україні на державотворчих позиціях щодо розвитку сильної потужної держави.

І така ситуація буде продовжуватись, поки не прийде влада, яка візьме курс на розбудову Великої України. І від голосування тут нічого не буде залежати, поки діє олігархічна демократична система влади. Саме такі обставини призвели до занепаду України. І цим занепадом скористались інші країни, в першу чергу - Росія. Тобто був факт звичайного мародерства.

Але така ситуація не може бути вічною. Рано чи пізно прийде до влади проукраїнський уряд, а не олігархічний (проросійський чи проамериканський, як зараз).

  1. Так, нормалізація відносин із Росією і можлива, і корисна, але в першу чергу самій Росії, а не Україні. Це може почати відбуватись лише із проукраїнським урядом. Але така нормалізація можлива за наступних умов:

- вирішення питання деокупації Криму та Донбасу;

- компенсація витрат за руйнування на Донбасі, яке організувала Росія;

- визнання Росією нарешті фактів: що український народ і російський - ніякі не «брати», і ніколи ними не були, вони мають різне історичне походження, що Росія ніколи не мала ніякого відношення до Русі, так, як і Україна (минула Русь) не мала ніколи ніякого відношення до Золотої Орди (звідки походить Росія). Факт того, що українці і росіяни мають різне історичне походження, звичайно не означає, що вони мають бути антагоністами.

Без виконання зазначених умов будь-яка нормалізація може бути лише в уяві тих, хто про неї мріє, але ніяк не сталим фактом і буде нікчемною!