На одному з нещодавніх своїх виступів перед журналістами (Прес-конференція Президента України Володимира Зеленського «Президент 2.0» 20.05.2021р.) Президент сказав наступне про олігархію, про "закон з олігархії":

«Головний зміст і філософія… Ми не хочемо вбити  великий бізнес. Але ми точно вбиваємо поняття, зміст і вплив олігархічної системи в нашій країні. Впливу на мас-медіа не буде, впливу на політику не буде, впливу на чиновників не може бути. Але якщо це буде. Ці люди отримають квиток під назвою «олігарх». Вони з’являться в спеціальному реєстрі. І тоді цей великий бізнес може втратити велику частину активів, які у них знаходяться за кордоном. І вони всі розуміють, ціна їх активів, що в Україні, що за кордоном буде зменшена. Не завдяки санкціям держави України, завдяки з’явленню такого поняття на законодавчому рівні як «олігарх». І це я вважаю найголовніше. Ніхто нікого не вбиває. Всі хочуть, щоб великий бізнес залишався. Був великим платником податків. Щоб вони могли бути, розвивати бізнес і збільшувати кількість робочих місць. Це моя філософія. І достатньо, я розумію, жорстка позиція. У них (олігархів) є вибір залишитись і все робити. І тоді вони з’являться в цьому реєстрі і підпадуть під ту чи іншу категорію санкцій. Ось, в принципі, головний зміст і філософія цього закону. У них на сьогодні, згідно цієї філософії, є можливість не бути олігархами і не стати ними. Згідно цього закону їм буде наданий час, не дуже довгий, позбавитись всього цього впливу. Навіть, ми їм покажемо, яким чином це можна зробити, якщо їм потрібно. Глухого куту для них не буде. Це нормальний закон, поважаючий великий бізнес. Це стосується олігархів. Приблизно так».

Так сказав Президент Зеленський. 

І після цього можна чітко і впевнено сказати, що із олігархією ніхто не збирається боротись. А те, що збираються робити, можна сміливо назвати черговим шоу влади. Ну, це зрозуміло. Хто що вміє, той те і робить.

Чому можна зробити такий висновок? Бо олігархія - це не вплив на владу. Це  і є влада!  Бо вся система влади діє за принципом: гроші – вибори – отримання влади – повернення грошей із прибутком. Так формується влада всіх рівнів. Від районної до Верховної Ради. Всюди в Україні. Так формується влада в будь-якій демократичній країні, де діє демократична система влади. Тобто демократична система влади завжди призводить до влади бізнес. Тому і називається така влада «олігархією», бо ще з 19-ст олігархією почали називати зрощення влади і капіталу. 

Для того, щоб прибрати олігархію, треба зробити так, щоб бізнес не рулив у владу. А бізнес мандрує у владу з двох причин. Перша – це, власне, захист свого бізнесу від рекету чиновників, які, в свою чергу також можуть займатись бізнесом або виконувати вказівки інших бізнесових угрупувань. Ну, і друга причина – це розвиток власного бізнесу. Погляньте, он як Порошенко нацарював! Всюди «Рошен». Так, продукція гарна. Але питання, а чому у нас, крім «Рошена», більш ніхто так не розвинувся? Що? Не хотіли, ліниві чи що? Запитання, звісно, риторичне.

Поясніть хтось нашому Президентові Зеленському, щоб не морочив голову людям. Щоб не  обманював їх, бо боротися із олігархами можна тільки одним засобом – змінити систему влади. Все. Іншого варіанту нема. Треба прибрати бізнес з влади. Для цього треба встановити іншу модель влади. Ми, організація «Поступ», наполегливо прямуємо до того, щоб демократію замінити на республікансько-громадянську систему (систему Громадянської республіки). Так, можна і іншу систему намагатись впроваджувати. Наприклад, Таліби оголосили, що демонтують демократичну систему влади і замість неї встановлять систему влади, яка буде базуватись на законах Шаріату. Ну, Україна – не Афганістан, тому ми маємо у себе впроваджувати те, що до нас властиве спокон віку – влада громадян. В основному на принципах Віче. Зрозуміло, що не Віче треба вводити, бо хтось із розумників може достібатись і почати говорити, що «Поступ» Віче збирається поновити. Ні. Не Віче. А нову систему влади, яка відповідає сучасному інформаційному світові і базується на принципах Віче. 

А що ж насправді робить Президент Зеленський під назвою «боротьба із олігархією»? Що, комусь не ясно? Все дуже просто. Політично посилює свою владу. Робить так, щоб розправлятись із своїми політичними опонентами позасудовими методами. Ну, наприклад, «призначати» когось «олігархом» і лякати таких бізнесменів санкціями. Визначати, хто такий олігарх, збираються за рішенням РНБО. А під назвою «прибрати вплив олігархів» ховається проста цензура політичної опозиції. Хоча заради справедливості можна сказати, що ця опозиція також олігархічна. Проблема в іншому. В тому, що за таких умов економіка як не розвивалась, так і не збирається розвиватись. І справедливість в країні звичайному громадянинові як не можна було знайти, так і не можна буде й надалі.