Як одні органи влади перешкоджають діяльності громадянської організації, а інші реагують на скарги - в рамках історії з бігбордом «Демократію ГЕТЬ!».

Нагадаємо, після розміщення «Поступом» бігборду зі слоганом «Демократію ГЕТЬ!» почався жвавий інтерес Служби безпеки України до нашої організації.

Вони написали, що це гасло «містить заклик, що може спричинити вчинення окремими громадянами або групами осіб дій, направлених на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу та завдати шкоди особам, державі чи суспільству». Причому на наші додаткові звернення з проханням пояснити, яким чином це гасло закликає до зазначених дій, шановше СБУ не здатне дати відповідь. Більше того, вони написали нам, що якщо ми ще будемо до них звертатись з питаннями з цього приводу, то вони взагалі перестануть нам відповідати.

Після претензій з боку СБУ (через посередника - Держпродспоживслужбу) організація «Поступ» написала низку офіційних відкритих листів до різних органів влади з проханням втрутитись в цю ситуацію та прийняти міри щодо припинення незаконних дій державних служб.

На даний момент маємо кілька відповідей на наші звернення, які хочемо довести до відома шановної публіки. Отже, кілька тез з відповідей на наші запити щодо потурання свободи слова та перешкоджання діяльності громадської організації.

Уповноважений ВРУ з прав людини (скан листа тут): Нічого не знаю, підстав для мого втручання нема. Йдіть… до суду. Якщо коротко, то Уповноважений роз’яснює нам, навіщо в Україні працюють суди і що ми маємо право на захист. Дя-ку-є-мо! От лише не роз’яснив Уповноважений, навіщо тоді він.

Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки (скан листа тут). Агов, СБУ! Тут люди скаржаться, що СБУ потурає свободі слова. Направляємо вам задачу: Ви, СБУ, маєте розібратися з СБУ, чому на СБУ скаржаться люди через неправомірні претензії.

Дуже лаконічно і просто запустили розбір справи тому, від кого почалась агресія. Уявляєте собі лист від Президента України Президенту РФ з проханням розібратись, що ж там хто там на Донеччині та Луганщині воду каламутить і наші території вкрав.

Апарат Офісу Президента (скан листа тут). Шановний «Поступ». Ми отримали ваше звернення, розглянули і доручили Генеральному прокурору, а ще самому СБУ, щоб вони розібрались, чи перешкоджає СБУ вашій діяльності. 

І лише Офіс Президента (дякувати Бо.., ой ні - Президенту) дає нам певну надію, що справа зрушиться з місця. Бо ж крім самих СБУ (вже заведено, схоже, в чиновницьких колах - щоб зі скаргами на неадекватні дії розбирався сам неадекват) - ще й до Генеральної Прокуратури надіслали задачу. Але ось тут вам - вишенька на торті: лист від Офісу Генерального прокурора до… Ну кого б ви думали? До… Служби Безпеки України ))))))). 

Офіс Генерального прокурора (скан листа тут). Шановна СБУ, будьте ласкаві, розгляньте скаргу на вас і повідомте заявника про результати вашого розгляду. Дякуємо. Нам можете не відповідати. Генеральну прокуратуру, виходячи зі змісту їх коротенького листа до СБУ, навіть, не цікавить результат розгляду цієї справи за скаргою, отриманою Президентом, розібратись з якою сам Президент доручив Генеральному прокурору.

КОЛО ЗАМКНУЛОСЬ. ЗАВІСА. АЛЕ НЕ КІНЕЦЬ. Це лише антракт, бо далі буде. Ми продовжимо спілкування з цими органами влади. Ось лишається лише в антракті певний неприємний присмак та питання: на чиєму боці, про чиї інтереси дбають чиновники державних служб, органів влади? Про захист громадян чи захист тих «колег», які напартачили і наробили помилок? Така модель обробки звернень громадян і така структура розгляду питання - це пофігізм і небажання працювати? Чи це повна і безпросвітна некомпетентність чиновників? Чи це усвідомлене порушення інтересів громадян?

Будемо вивчати далі і повідомляти вам результати нашого дослідження роботи державного апарату в ситуаціях, коли одна рука (чи то голова олігархічної гідри?) наробила лиха, а інша має з цим розібратись.