Прихід снігів та морозів – це не лише зимова краса, але й підвищені платіжки. Комунальні тарифи на газ, гарячу воду та опалення щороку б’ють нові рекорди. Але чи всі розуміють, звідки вони беруться?

Більшість громадян не усвідомлюють, що платять не лише за себе, але й «за того сусіда», який не платить за себе, за діряві труби, за вибиті шибки та не утеплене житло. Бо об’єм споживання вимірюється для всього будинку, з усіма втратами і нерівномірністю, а потім ділиться на всіх мешканців відповідно до житлової площі чи кількості осіб.

Це означає, що люди платять за неспожиті послуги! Всі бачили моменти, коли на дворі тепло, але опалення шкварить на повну, або навпаки, – коли холодно, але труби ледь тепліють. Відсутність можливостей самостійного контролю та економії призводить до неефективного використання енергії та підвищення тарифів для всіх скопом.

Але що на це пропонує держава? Субсидії! Перш за все, потрібно зрозуміти, що комунальні субсидії – це не «благодійність» можновладців, а – фікція. Безкоштовний сир буває тільки в мишоловках!

Фактично субсидії означають, що держава платить дотації олігархам (власникам енергокомпаній) з бюджету – тобто нашими з вами грошима, що були забрані у вигляді податків і могли б піти на інші потрібні суспільству речі – дороги, медицину, освіту, армію. Тобто платимо за банкет знов таки ж ми, просто з іншої кишені! А дотаційні схеми на субсидіях лише допомагають олігархам ухилятися від податків, ще більше обтяжуючи державний бюджет. І все це стимулює нічого не змінювати: не утеплювати житло, не ремонтувати вікна, труби, не модернізувати енергогенеруючі компанії, не регулювати опалення відповідно до погоди. Що у свою чергу призводить розбазарювання природних ресурсів та проблем з екологією.

Нам потрібні не «низькі» тарифи, а справедливі ціни, 100% індивідуальний облік споживання енергії для кожного та ефективність її використання!

Громадяни самі здатні контролювати власне споживання та економити на цьому. А замість фіктивних подачок держава краще б дбала про загальне підвищення рівня доходів, щоби ринкові ціни за комунальні послуги не були б для громадян проблемою.