Вже більше, ніж півтора року, як відбувається протистояння між владою та ФОПами (фізичними особами-підприємцями). Причина – прийняття нового, так званого закону «про РРО», який знищує спрощену систему оподаткування. Запроваджує додаткові облік та звітність. А це знищує малий та середній бізнес.

На противагу був створений рух #SaveФОП, який організовував мітинги та пікети в Києві та регіонах, автопробіги, перекриття автошляхів, перемовини з владою та знову кількатисячні акції протесту. На Майдані в Києві були встановлені намети та прийнято рішення про безстроковий протест. Але все це не отримало підтримки широких верств населення, і інтерес до цих подій знижується до нуля. Чому так відбувається?

В розвинених країнах частка малих і середніх підприємств у національному продукті (ВВП) сягає 70%, в них зайнято до 60-70% працездатного населення. В Україні взагалі ніхто і ніколи не рахував питому вагу малого та середнього бізнесу у ВВП. За оцінками експертів та з врахуванням бізнесу в тіні це складає біля 40%. Називають і інші цифри. Хто трохи більше, хто менше. Тобто малий та середній бізнес дуже важливий для економіки будь-якої держави, і України в тому числі.

Згідно Доктрини «ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА» однією з першочергових реформ є економічна:

«Кит перший. Лібералізація економіки (першочергові дії)

Ліквідація усіх перевіряючих та контролюючих органів. Залишаються лише ті, без яких не можна обійтися. Бізнесмен має займатися своєю справою, а не «відбиватися» від перевірок. Проведення податкової реформи, яка має ґрунтуватися на таких принципах:

  • Принцип простоти. Податкова система має бути настільки простою, щоб у ній зміг розібратися, навіть, випускник школи не більше, ніж за годину. Прикладом такої простоти може слугувати пропозиція Всеукраїнської спілки вчених-економістів України щодо ліквідації всіх податків та впровадження єдиного податку на покупку 5%.
  • Принцип стабільності. Будь-які зміни в податкове законодавство мають сприйматися, як надзвичайна ситуація. Найкращий податок — це старий податок, до якого всі звикли. Найгірший податок — це новий податок, який заважає справі, бо до нього ще не звикли.
  • Принцип збалансованості. Загальне податкове навантаження по країні має наближатися до 30%.
  • Принцип прозорості. Кожен громадянин повинен мати можливість легко дізнатися, куди пішла кожна гривня особисто його податків.
  • Принцип справедливості. Розмір податків має залежати від рівня статків Громадян. Чим вищі статки, тим більші податки.»

Виходячи з усього вищезазначеного, у будь-якої розумної людини, а тим паче влади, яка бажає, щоб економіка країни розвивалася та процвітала, повинно бути розуміння, що малий та середній бізнес треба плекати, берегти, ну і, як мінімум, не заважати. Натомість отримуємо зворотній ефект.

Уряд робить все, аби придавити малий та середній бізнес. В першу чергу це стосується саме ФОПів. Бо введення касових апаратів не тільки зажене велику частину підприємців в тінь, а й взагалі зменшить їх кількість, навіть, в тіні. Бо це вигідно великому капіталу. Хтось же має працювати в епіцентрах, атб, нових поштах, розетках, рошенах та інших великих компаніях. Адже нормальних кадрів для великих компаній зараз не вистачає. Їх треба десь брати. Де? Ось один з варіантів – збанкрутувати ФОПів. Перетворити їх на неФОПів. Змусити шукати собі роботу. Ось тоді вони і підуть на роботу в "рошени", "епіцентри", "нові пошти" тощо. Не як ФОПи вже, а як звичайні громадяни. А ще зменшення кількості ФОПів не тільки дає кадровий ресурс для великого капіталу, а й збільшує маркетингову нішу. Тобто збільшує ринок збуту за рахунок ФОПів, які припинять свою діяльність. 

Звичайні громадяни (не ФОПи) пасивно реагують на дані події, адже сприймають їх як звичайних бариг, які наживаються на простих громадянах. Більше того, наш досвід (членів громадянської організації «Поступ») спілкування з представниками малого та середнього бізнесу теж підтверджує, що ведуть вони себе як бариги і цікавить їх лише свій бізнес. Типові відповіді на предмет приєднання до організації задля побудови ВЕЛИКОЇ УКРАЇНИ здебільшого звучать так: «в мене немає часу», «політика мене не цікавить», «я плачу податки і цього досить», тощо.

То чого тоді дивуватися, що рух ФОПів не був підтриманий громадянами!? Дана ситуація дуже схожа на події з євробляхами та створеною організацією «Авто Євро Сила». Теж були мітинги, протести перекриття та вимоги до влади. Але так, як і ФОПів, євробляхерів теж цікавили виключно свої «шкурні» інтереси, а не Україна, її розвиток та майбутнє!

Якщо тобі не байдуже майбутнє України, якщо ти не задоволений станом речей в державі – перестань піклуватися виключно про свої інтереси. Збагни нарешті, що не має бути окремо Я, ТИ, ВОНИ або УКРАЇНА. Тільки разом ми можемо побудувати ВЕЛИКУ УКРАЇНУ, де кожному з нас буде добре!