
Займатися чи не займатися політикою – це діло кожного, але політика точно займається вами. Що ж може зробити звичайний “пересічний”, щоб якось вплинути на ситуацію?
Для початку окреслимо базові поняття. Що таке займатись політикою? Це означає приймати участь в управлінні державою, або впливати на владу, яка здійснює управління державою. Тобто, або самому особисто приймати участь в управлінні державою, або впливати на владу через якусь політичну силу. Як саме це можна зробити? Знову ж таки два шляхи.
Перший. Самому особисто створити політичну організацію і прийти до влади в державі.
Другий. Приєднатися до іншої політичної сили і тим чи іншим способом допомагати цій політсилі впливати на владу або стати владою.
Ось цей другий шлях саме і є тим самим простим рівнем. Звісно, що все залежить від людини. Як багато часу вона може/бажає займатися справами політсили. Які ресурси у неї є. Якими навичками вона володіє. Можна бути гарним оратором, або ж, навпаки, боятися виступати перед людьми. Головне – це брати участь. Взяти на себе якусь маленьку роботу. Звичайний “лайк” під дописом вашої політичної партії - це також підтримка і участь в роботі.
Погодьтеся, багато хто вважає, що політика – це нудно, не цікаво і взагалі це щось дуже далеке і простіше нею не цікавитись взагалі. Так, можна не цікавитись, але, як відомо, політика зацікавиться вами. Так чи інакше, але політика впливає на ваш гаманець та ваші свободи. Тому якщо завтра ви заправите машину, але ціна пального буде більша, аніж була позавчора, або ж не зможете зайти в сусідній ліс за грибами, то знайте, прямо чи опосередковано в цьому винна політика. Але ви можете і далі не звертати на це увагу. Вам же не цікаво. Але пам’ятайте, ви вже в “грі”, бажаєте ви цього чи ні.
Зі свого боку ГО «Поступ» при розробці своєї Доктрини чітко визначив, що кожен громадянин не тільки має право брати участь в правлінні своєю державою, а ще й зобов’язаний це робити.
Коментар до статті
Твердохліб Максим член ГО «Поступ»
Написано все вірно. Проте є невеликий нюанс. Коли ми спілкуємось із людьми, то вони кажуть іноді: «Я політикою займатись не хочу.». У відповідь ми кажемо, що ми також не займаємось політикою. Наша діяльність не політична, а громадянська. Адже громадянська діяльність ширша, ніж просто політична. Бо в себе включає і політичну діяльність. А просто політична діяльність - це зараз сприймається як професійна діяльність. Тобто людина приймає участь в політичному житті не як громадянин, а як фахівець. Наприклад, якийсь іноземець приїздить до України і керує виборчим штабом. Тому ми кажемо, що треба розподіляти, що означає «політична діяльність». Якщо мова йде виключно про заробляння грошей, то так, тут не всі це будуть робити і хотіти робити. І будуть праві. І «Поступ» в такій політичній діяльності теж не приймає участь. Якщо ж ми кажемо, що політична діяльність є складовою громадянської діяльності (активності) по розбудові власної країни, то все, що написано в статті, написано абсолютно вірно.