Під час нашої кадрової роботи щодо нарощування поступівського кадрового ресурсу ми отримали таке запитання. 

Чи вірите ви в прихід до влади «сили,» яка є ідеологічною, а не популістською, у суспільстві, якому це не потрібне. Тобто суспільству, якому ідеологія не потрібна. Бо зараз епоха технологій, споживання та страху.

Ось наша відповідь.

Ми вважаємо, що популізм це те, що обіцяється політиками народу, але ніхто не збирається робити або неможливо зробити. Без популярності прийти до влади неможливо. Тому треба або реальні програмні речі переводити в популярну форму. Або використовувати звичайний популізм. Отримувати на популізмі владу, але після цього робити те, що передбачено програмними цілями.

Тепер щодо ідеології.

Ідеологія – це система цінностей, поглядів, принципів дій, комплексу завдань, методів тощо. Ідеологія – це інструмент. Інструмент отримання влади, утримання влади. Інструмент управління громадянами, народом, країною.

Ідеологія звичайним людям не потрібна. І ніколи, і ніде не була потрібна. Народу потрібна якісна країна, а не якісна ідеологія. Бо навіть будь-яка найпрогресивніша ідеологія може бути спаплюжена бездарною реалізацією.

Ідеологія потрібна тим, хто збирається правити країною та народом. А також тим представникам середнього класу, які займають свідому громадянську позицію і бажають розуміти, куди і як буде рухатись країна, уряд, певна політична чи громадянська сила.

Іноді кажуть, що в сучасному світі ідеологія не потрібна. Що час ідеологій пройшов.

Це хибна думка. Бо теза, що «ідеологія не потрібна» теж є ідеологією. Хтось же все одно управляє державними процесами. Ось ці процеси, їх практичний прояв і є фактичною ідеологією, про яку кажуть, що «її нема». До тих пір поки існує людство, будуть і існувати певні принципи його управління. Це і є фактична ідеологія. Необхідно також розрізняти декларовану ідеологію і те, що відбувається по факту. От те, що є фактом, те і є фактичною ідеологією суспільства.