Розглянемо затрати організації. Спочатку треба вказати щомісячну суму необхідних адміністративних витрат організації (оренда, зв’язок, заробітна плата необхідних для ГО посад і т.д.). Вона становить приблизно 6 тис. грн. Це мінімум, який потрібен для існування організації.

Проте є інша сума, значно важливіша за офіційну і її лише приблизний розмір показує, що організація проводить роботу, еквівалентну 300 тис. грн. в місяць. Це грошовий еквівалент за роботу всіх членів, задіяних в процесі розвитку ГО «Поступ». Організація кожного тижня випускає газету “Громадянська республіка”, проводить роботу в соціальних мережах (зокрема, в Facebook), створює відео-контент, створена і підтримується офіційна сторінка «Поступ» в мережі і т.д. Скільки коштує робота журналіста, який напише статтю в газету, або робота редактора газети або відео-режисера? В кінці кінців, ми всі цінуємо свій час, а всі перелічені вище роботи виконуються поступовцями саме в вільний час, коли можна було б посидіти з дітьми або просто полежати на дивані.

То хто ж фінансує «Поступ» ? Все дуже просто. Основним і єдиним (поки що) джерелом фінансування є членські внески. На даний момент сума місячного внеску становить 60 грн (25 грн. - для непрацюючих). Кількість членів 158. Тобто місячний прибуток 9480 грн. Так ця сума покриває лише ті самі мінімальні адмін. витрати. Також вітаються добровільні додаткові внески. Вони не мають сталого розміру. Такий внесок показує моральну та матеріальну підтримку організації. А як же тоді робота членів організації ? Хто компенсує її? Ці затрати компенсуються за рахунок безкоштовної праці членів організації. Якщо взяти загальну суму адмін. затрат та компенсація за роботу членам організації, то членські внески компенсували б заледве 5% від цієї суми. То може варто ставити питання по іншому? А чи фінансується ГО «Поступ» взагалі? Але незалежність коштує дорого, тому ГО «Поступ» не фінансується з кишені олігархів і може пропагувати ідею Громадянської республіки та усунення олігархії від влади прямо і відкрито.

P.S. Правду кажучи, якщо надійде пропозиція надати певну суму в вигляді фінансової допомоги, то організація звісно від неї не відмовиться, але благодійник повинен бути готовий до того, що його гроші ніяк не вплинуть на кінцеву мету і методи її досягнення. Тому, мабуть, поки що таких пропозицій і не надходило. Невигідно олігархам втрачати те, за рахунок чого і були отримані їх статки.

Коментар Максим Твердохліб голова Ради ГО «Поступ»: Єдине, щоб я поправив, то це суму щомісячного доходу. Так, номінально має бути 60*158=9480 грн. Але по факту значно менше. Бо біля десятка людей у нас мають відстрочку сплати внесків з різних причин. Також деякі регулярно затримують сплату внесків. Крім того, багато сплачує не 60 грн. в місяць, а по 25 грн, як пенсіонер чи безробітний, чи по окремому рішенню Виконкому, зважаючи на фінансові труднощі людини. Тому реальні сума внесків біля 7000 грн., а не 9480 грн.