Шановні добродії! Пропоную вашій увазі мої роздуми, на тему політичного гастролерства в Україні. Ще з біблійних часів, усі ми знаємо, що немає пророка без пошани, хіба що в своїй Вітчизні. В цьому питанні українці не виняток. Всі прагнуть чуда, «діда Мороза», щоб прийшов, навів кругом лад, вирішив усі проблеми, тощо... Певна частина наших співгромадян покладала великі надії на екс-президента Грузії, а нині громадянина України – Михайла Саакашвілі. Мовляв, він провів успішні реформи в Грузії, має позитивний досвід, й навіщо видумувати український «велосипед»? Він теж не шкодував компліментів для своїх пошановувачів, та й в цілому для українців. Але здійснити хоч якісь помітні зрушення в українських реаліях він так і не спромігся...

Його хаотичні рухи, хитання, зусилля, ні до якого позитиву не призвели. Навіть харизматичний і вольовий лідер не може нічого зробити без команди однодумців, масової громадянської організації, чіткого плану дій та ідеологічної основи. В Грузії у нього були всі ці фактори, на додачу талановитий економіст – Каха Бенукідзе, який і здійснив докорінні реформи в правоохоронній, судовій, медичній системах. Завдяки проведеним реформам зумів залучити величезні кошти в економіку країни, що відчутно вплинуло на підняття рівня добробуту населення. Але вся слава дістатися М. Саакашвілі.

Безумовно, його заслуги, як Президента, очевидні, але без злагодженої роботи команди однієї геніальності не достатньо. Короля творить свита, а в Україні в колі його співробітників не було яскравих особистостей, свою партію з осередками він так і не створив, і, крім скандалів й дешевого піару, за ним нічого не числилося. Не додав йому популярності витік інформації про наміри повернутися в Грузію.

Виникає питання: громадянином якої країни він себе вважає, а яка для нього – «запасний» варіант? Так само й ми маємо отримати відповідь: що це за країна, де президент може давати громадянство зі своєї панської забаганки, й з такою самою легкістю його позбавити?!! Тому українцям потрібно раз і назавжди позбутися ілюзій, що хтось за нас зробить брудну роботу, й наведе лад в нашому домі.

Тільки чіткий план дій, масова ідеологічна партія, широка підтримка народних мас зможе переломити ситуацію в сторону покращення якості життя в країні. ГО «Поступ» в своїй програмі дає дороговказ для досягнення добробуту й стабільного розвитку кожної української родини. Громадянська республіка – це майбутнє України!