
«Знову не ті». «Потрібні нові обличчя». «Мають прийти чесні і порядні». Саме такі та багато подібних висловів можна почути, коли обговорюють нашу сучасну політичну систему. Що ж таке відбувається у владі, коли: «рішучі, молоді, порядні, чесні та буд-які інші (потрібне підкреслити)» перетворюються в тих, кого знову варто «Геть!». Можливо треба щось змінити? Знову старі обличчя на «нові та порядні», чи вже розірвати це коло та змінити Систему?
Якщо не міняти саму систему, а тільки модернізувати демократію? Раптом всі обіцянки виконають, навіть, приборкають корупцію, і взагалі будуть, як в ідеалі пересічного «обивателя», чесними і порядними… Зовні все буде, навіть, привабливо виглядати. Але чи дійсно це так? Чи можливо це знову (як ми раніше казали) «тюнінг» «Запорожця» в примарній надії створити «Мерседес»?
Як би не виглядало «краще», ми не позбавимось головних демократичних вад:
- відсутності відповідальності депутатів;
- безвідповідальності вибору громадян;
- відсутності репрезентативності;
- залежності від культурного, освітнього рівня населення та рівня достатку.
На додаток до вад варто ще і вказати дієву схему формування демократичної влади: «гроші - вибори – прихід до влади – повернення грошей з прибутком». І ця демократична схема якраз і приводить до влади олігархію. Тобто олігархія - це природній наслідок демократичної системи влади. Взагалі як принцип формування такої системи влади.
Демократія не усуне ані ці вади, ані свою утворюючу схему, адже вся система на них базується. Тому всі ці покращення не будуть успіхом чи перемогою. Це лише звичайна «мильна бульбашка», яка може лопнути у будь-який момент задля збагачення олігархів, що контролюють державу. Причому саме фінансові інтереси конкретних осіб будуть чинником. Сучасна демократична влада більш «стабільна» та захищена від втручання народу та далека від громадян (та «влади народу»), чим більшість монархій минулого. І доки це не буде ліквідовано, доти якісних змін в державі не відбудеться.
Але якщо ліквідовувати стару систему, то необхідно мати заміну.
ПО-ПЕРШЕ, треба мати чіткий план, чітку модель нової системи влади. Окрім гасел та обіцянок така нова система повинна мати чітку ідеологію, план реформ, взагалі повну модель нової системи влади, та план переходу від старої на нову.
ПО-ДРУГЕ, має бути сила, яка впровадить нову систему у суспільство, яка є носієм та провідником такої ідеології. Це якраз і є масова ідеологічна організація.
І ТРЕТІЙ ЧИННИК - це підтримка народу. Підтримка народу дуже важлива, без неї нічого не досягти. Адже важко впровадити систему, якщо при ній не хочуть жити.
Коли виконуються всі три умови, то цього достатньо для зміни системи влади. Саме Системи, а не «косметичні правки», що базуються на пустих обіцянках.
Ми пропонуємо нову систему, Громадянську Республіку, що ґрунтується на трьох постулатах:
- Кожен громадянин має право брати участь в управлінні своєю державою особисто або через делегата.
- Кожен громадянин зобов’язаний брати участь в управлінні своєю державою особисто або через делегата.
- Управління державою здійснюється через систему громадянських рад, куди делегати делегуються, а не обираються на виборах.
Тільки ліквідація демократії та впровадження Громадянської Республіки можуть бути тими системними змінами, що врятують Україну. Геть Демократію!