Заповзятливі, активні, думаючі громадяни країни, які здатні щось створювати і йти на ризик - на вагу золота, і держава повинна таких підтримувати і допомагати. Повинна, але в Україні цього не відбувається. Вдумайтеся, тільки 86 контролюючих органів. Навіщо? Адже в кожному з них сидить ряд п’явок-корупціонерів, які так і думають поживитися, а ще на них виділяється бюджет, який Ми з Вами наповнюємо.

Якщо заглянути в рейтинг легкості ведення бізнесу, який складений Всесвітнім банком, то Україну ми знайдемо на 64 місці. Вдумаймося тільки, 64 місце. Мені стало цікаво, наскільки ця цифра відповідає реаліям життя. Індекс легкості ведення бізнесу, який формує даний рейтинг, складається з ряду складових, такі як: складності відкриття бізнесу (початкові вкладення, час, витрати), отримання кредитної лінії, захист самого бізнесу, сплата податків, ведення самого бізнесу і його закриття. Я описав це все коротко, тому як складових більше. Читачі, які не стикалися з переліченими позиціями, напевно, не вели підприємницьку діяльність, проте ті, хто намагалися щось створити, зараз відчують дух агресії або жалю, як мінімум.

Я вирішив піти далі і вивчити цей рейтинг. Я брав суто країни, що утворилися після розпаду СРСР. Десять колишніх наших побратимів йдуть перед нами в цьому рейтингу. Хоча після 1991 року за потенціалом, я думаю, ми ділили, а може і були на другому місці після Росії, Казахстан все ж думаю поступався Україні.

Далі я проаналізував темпи і роки рухів рейтингу публікації з 2006 року. Грузія в 2006 р. - соте місце, а на наступний рік вже 37-е, на 2020 року - 7-е місце в світі. Литва, Естонія, Латвія мають 11, 18 і 19 місця відповідно. І особливих стрибків не спостерігалося. Казахстан, як і Росія, Азербайджан планомірно з дев’яностих місць в двадцяті-тридцяті місця. Вірмени стабільні 46-47місця протягом усього періоду. Навіть брати бульбаші показували темпи з 106 на 49. 

«Рідна ненька» крокує в такий спосіб: стартувавши з 124-го місця, до 2012 - опустившись до 152, показує позитивну тенденцію-маючи на сьогодні 64 місце. Тенденція як би і є, але маючи в своєму розпорядженні такий потенціал і ліквідуючи корупційну машину у вигляді контролюючих органів, впевнений, що у вищезгаданому рейтингу ми зможемо легко влаштуватися в десятці лідерів.

Навіщо стільки всього? Адже велосипед вже винайдено, він давно їде. Невже складно банально скористатися досвідом інших країн, або вивчити Доктрину «Поступу», розібратися з вищезгаданим і приєднатися до нас. В єдності СИЛА!