Як відомо, кожна організація веде якусь фінансову діяльність. В нашому випадку – це громадянська організація, одним з джерел фінансування якої є членські внески. На даний момент сума місячного внеску становить 60 грн. Кількість членів 161. Тобто місячний прибуток номінально 9660 грн. Багато це чи мало ? Можливо організація просто припинить своє існування, якщо не буде підвищувати суму внесків? І як кожен з членів організації може вплинути на цей процес? Враховуючи те, що питання членських внесків є принциповим, слід розібратись в ньому детально.

ПО-ПЕРШЕ. Чому сума невелика? Погодьтесь, 60 грн на місяць для працюючої людини – незначна втрата. Притому, що лише поверхневий розрахунок показує, що організація проводить роботу, еквівалентну 300 тис. грн. Це грошовий еквівалент за роботу всіх членів, задіяних в процесі розвитку ГО «Поступ». І їх ніхто не компенсує. Так чому лише 60 грн. на місяць? Наша позиція в цьому однозначна – членські внески призначені лише для покриття необхідних адміністративних витрат (оренда, зв’язок і т.д.), всі інші затрати компенсуються за рахунок безкоштовної праці членів організації. Тому внески мінімально можливі в розрахунку участі в роботі кожного з членів. Ну і не треба забувати про незалежність, яку дає організації самозабезпечення. Якщо гроші хтось дає (олігарх, фонд), то натомість хоче щось отримати.

ПО-ДРУГЕ. Вчасна сплата щомісячних внесків в організації є принциповим моментом, навіть, маніакальним. З боржниками зв’язуються і запитують, чи буде він платити внески і коли. Якщо він не хоче, то ніхто його не збирається змушувати платити. Нехай не платить. Його просто виключають з членів організації. Одночасно, якщо є об’єктивні причини не платити, то організація робить відстрочку на стільки, скільки потрібно. До речі, при вступі до організації кандидат пише заяву з проханням про вступ і в ній дає згоду про сплату внесків. Хоча здавалось би, що принципового в 60 гривнях? Все просто. Якщо ми, як організація, не здатні адмініструвати маленьку (поки що) організацію в плані внесків, то як ми зможемо адмініструвати країну після приходу до влади. Якщо половина платить, а половина буде платити, коли схоче, то так само буде жити і країна. 

Також це показує відповідальність кожного окремого члена перед організацією та дисциплінує його. Існує ще одне джерело надходження коштів – це додаткові внески. Вони є добровільними і не мають сталого розміру. Такий внесок показує моральну та матеріальну підтримку організації. Хай це буде невелика сума або, навпаки, велика, вона буде однаково цінна.

Як підсумок, хочу дати відповідь на питання, яке може виникнути у читача так само, як і у мене воно з’явилось. Якщо член організації буде платити обов’язкові внески, та ще плюс велику суму додаткових внесків, то чи може він більше нічого не робити, не приймати участі в роботі? Відповідь однозначна – ні. Така людина нам не потрібна. Так, буде шкода втрачати таку фінансову підтримку, але нам потрібні люди, які працюють. Тобто, нам важливіше мати 1000 членів організації, які ПРАЦЮЮТЬ і платять мінімальні внески по 60,0 грн, ніж один чи декілька, які дають ті ж самі 60 тисяч грн.