Завдячуючи демократичній, точніше олігархічно-демократичній системі влади, в нашій країні набуло великого поширення явище « соціальний дрон». Утворився великий прошарок людей, яким все «по-барабану», «какая разніца», «пофіг», і їхня «хата» завжди «скраю».. Їх абсолютно не хвилює становище в країні, натомість держава й усі співвітчизники їм забагато, як на їхню думку, заборгували. Й дарма, що вони нічого путнього в житті не зробили ні для блага країни, ні для ближнього.

Зате прекрасно знають свої права, забуваючи про обов’язки. І що характерно, чим більший майновий ценз, тим більше прав, і менше обов’язків. Кредо їхнього існування -- «что я с етого буду імєть?», й ніяк не піклуючись про свій особистий вклад у суспільний розвиток. Завдяки таким настроям у нас панує клептократична олігархія, процвітає корупція, казнокрадство, імпотентність суспільних інститутів, зростає злочинність, постійно падає рівень життя. Одним словом панує хаос і апатія.

Отож, як ми бачимо, що соціальні дрони - вороги будь-якого здорового суспільства, тим більше Громадянської Республіки, де вся структура влади побудована на громадських радах, й прямо залежить від активності громадян! Тому потрібно нещадно викорінювати це негативне явище з людського середовища!