Як не прикро, але олігархат в Україні набирає загрозливих форм для територіальної цілісності й державності. В цьому році сформувалися й чітко виділилися три основні сили в політичному бомонді країни, які гарантують збереження кланово-олігархічної моделі для експлуатації ресурсів України.

ПЕРША СИЛА, це порошенківська «європейська солідарність», яка, прикриваючись патріотичними гаслами і обіцянками вступу в НАТО й ЄС, має на меті взяти реванш за втрату влади в 2019р.

ДРУГА СИЛА - це «опоблок» та їхні сателіти, які опираються на «ватні» настрої в суспільстві і промосковський електорат. Вони обіцяють закінчення збройного конфлікту на Сході, автономію ОРДЛО, дружбу з путінським режимом, відновлення економіки та стабільності. Для цього прагнуть повернути собі позиції, які втратили в 2014р. І

ТРЕТЯ СИЛА - правляча сьогодні монобільшість, так звані «слуги народу». Вони не скупляться на щедрі обіцянки, видовища, шоу й постановки. При цьому неприкрито лобіюють і обслуговують самі сміливі забаганки олігархії, не обтяжуючись розробкою хитромудрих схем, як їхні « папірєднікі». «Реформи» «слуг» цілком відповідають президентській програмі: «какая разніца?».

Всі ці групи об’єднує те, шо вони на утриманні олігархату, їх піарять олігархічні ЗМІ, проводять рекламні кампанії, витрачають великі кошти на «засівання» округів, тощо.

У пересічного обивателя складається враження, що громадянин, який хоче проявити себе в політичному житті країни має знайти себе в цих партіях. Що виборці, в основній масі, ділять симпатії поміж представленими напрямками. Але це хибна й штучно навіяна думка, яка досягнута за допомогою політтехнологій і соціологічних досліджень.

Є нова й прогресивна ідея - це Громадянська республіка, де цінність - це громадянин, який несе особисту відповідальність за свою країну, або через делегування повноважень іншому громадянину, а не просто людина - жива істота. Все буде залежати від громадянської позиції громадян, а не кількох десятків сімей, які прибрали до рук ресурси сорокамільйонної країни.

ГО «Поступ» послідовно просуває ідеологію Громадянської республіки, має розроблену членами організації стратегію і тактику, план першочергових реформ. Тільки Громадянська республіка може дати надію і перспективу українському народу, все інше від лукавого!