Чому українці такі бідні? Наша податкова система і так не найкраща у світі. А поряд з цим ще й дії недоброчесних чиновників можна назвати додатковим «корупційним податком». Зрозуміло, що без викорінення корупції в держаному апараті годі й чекати розвитку економіки та підвищення рівня життя в Україні.

Один з головних інструментів у цій боротьбі - багатостраждальний закон про незаконне збагачення. Його вже приймали, потім скасовували, але, на щастя, запровадили знов. Суть цього закону - ретельний контроль за фінансами персон, дотичних до політики.

Це для простих громадян застосовується презумпція невинуватості, але якщо ти чиновник чи політик, то твої прибутки і витрати мають знаходитись під уважним поглядом контролюючих органів. І якщо ці витрати не збігаються з офіційними доходами, то це ти маєш доводити, що кошти отримані законним, а не корупційним шляхом. Не вдалося довести – ходи до в’язниці.

Тільки так можна зупинити це зухвальство, коли судді чи прокурори із зарплатнею в десять тисяч гривень їздять на машинах за сто тисяч доларів. А ми маємо контролювати, аби цей закон виконувався. Але найголовніше – викорінення корупції розблокує шляхи для зростання економіки, а значить і добробуту кожного українця.