В сучасній Україні є легенда, що джерелом влади — є народ. Цю красиву казку традиційно згадують перед будь-якими виборами, а потім настільки ж традиційно забувають до наступних. Якщо задуматись, чому існує ця традиція, все стає на свої місця, коли згадуєш про формулу «ГРОШІ → ПРИХІД ДО ВЛАДИ → ПОВЕРНЕННЯ З ПРИБУТКОМ». Чому ж працює ця формула?

А все тому, що після перемоги на виборах політичної сили у депутата є фіксований період часу, за який він може повернути свої інвестиції з прибутком. Звісно, існують механізми та законодавчі норми, призвані це присікати, але, на жаль, як показує практика, це теж частина казки. Тому замість того, щоб виконувати свої безпосередні обов'язки, депутат має повну можливість займатися власним збагаченням та збагаченням своїх “інвесторів”, що перетворює Україну на прибутковий бізнес для обраних “слуг народу”.

При Громадянській Республіці вищеописана схема працювати не зможе, хоча б через те, що у делегата немає фіксованого часу перебування у владі, цей період та повнота влади всеціло залежить лише від кількості делегованих йому повноважень громадянами. За цієї системи при корупційній діяльності будь-який делегат може лишитися всіх повноважень вже на наступній день. І тому відпадає необхідність у виборах, пустих обіцянках та ліцемірній турботі про добробут України. При Громадянській Республіці громадяни дійсно стають джерелом влади в країні.