
Існують в нашому суспільстві люди, які вважають, що громадянські обов'язки можна цілком замінити, працюючи безпосередньо на державу. І їхня думка є не лише їхньою, але й нашою... Ви, напевно, неодноразово чули фразу типу: «Я на госслужбє, і етого достаточно». Особливо, коли пропонуєте певним особам будь-які громадянські ініціативи. Зазвичай, прикриваючись певною нормою закону, який каже, що вони не можуть приймати участі в певних рішеннях політики, такі службовці відмовляються від будь-яких пропозицій громадянської діяльності.
Це є свідченням того, що людина, проникнувши ніби до державної влади, гадає, що свій обов'язок вона вже виконує. Звичайно, їй більше нічого не потрібно, бо вже має «тепле» місце в апараті системи. Така людина «щиро» вірить, що будь-які зміни, особливо ті, до яких сама причетна, знищать її зручне, комфортне бюрократичне гніздечко... Такі особи, зазвичай, абсолютно безамбіційні і бояться будь-яких змін, як вогню. Саме для таких у мене є декілька (вкрай поганих) новин.
ПЕРША ПОГАНА НОВИНА. Елементи будь-якої системи у 21 столітті тяжіють до скорочення штату працівників. Інформаційна епоха невпинно вимагає автоматизації всього навколо. Зверніть увагу на кількість електронних терміналів у всіх бюрократичних установах, адже ще не так давно це все виконували люди... І цей процес іде все дедалі швидше.
ДРУГА ПОГАНА НОВИНА. Вищезгаданий закон жодним чином не заважає чиновнику, поліцейському чи військовому бути Громадянином. Брати участь у громадських чи громадянських організаціях, займати активну Громадянську позицію. Керувати своєю державою активно і безпосередньо, а не лише обмежуватись періодичними виборами. Тому відмазка «мені забороняє закон» не приймається.
ТРЕТЯ ПОГАНА НОВИНА. Віддаляючись від суспільних процесів, ви не зможете адекватно взаємодіяти з прогресивним суспільством. Ви завжди будете «плентатись» у хвості змін, і навряд чи зможете гнучко реагувати на мінливі ситуації в державі. А вона, останнім часом, ну дуже мінлива... Отже, як висновок можна нагадати нашим співгромадянам, що сфера їхньої діяльності ніяк не може бути перешкодою для ведення активного соціально-політичного життя. Бути Громадянином – це обов'язок кожного, не залежно від професії та соціального статусу.