Попри всі декларовані в статутах цілі організації, існує одна, для всіх організацій спільна, яку ніхто не декларує на загал. Ця ціль – збільшення чисельності організації.

В українській мові у словах організація і організм однаковий корінь. Якщо організму не вистачає потужностей для виконання певних задач, він надсилає відповідний нервовий сигнал–команду, і потрібні клітини починають ділитися, збільшуючи свою кількість. Так само і в організаціях людей. Особливо в організаціях соціально-політичних, де задачі, як правило, однонаправлені і завжди потребують збільшення потужності.

Всі, без виключення, соціальні колективи людей тяжіють до збільшення кількості своїх кадрів

І, дійсно, всі, без виключення, соціальні колективи людей тяжіють до збільшення кількості своїх кадрів, так як це чи не єдиний адекватний спосіб збільшити потужність своєї прямої діяльності. Логіка проста – чим нас більше, тим більше ми можемо зробити.

Отже, по прикладу організму, маємо ситуацію, де від керівного органу організації до кожного окремого члена організації йде сигнал. Сигнал, що диктує

лише одну задачу – збільшувати кількість організації. Логічно, кожна адекватна людина, що чітко усвідомлює і підтримує мету організації, відгукується на цей сигнал і починає кампанію по рекрутингу нових кадрів для якнайшвидшого досягнення цієї мети.

Якщо ж цього не відбувається, то це може говорити тільки про три можливих ситуації.

Перша – людина не до кінця розуміє та підтримує організацію.

Друга – людина має проблеми з соціальною комунікацією.

Третя – у людини є власний, як правило, деструктивний мотиватор всередині організації.

В першому і другому випадку з людьми треба спілкуватись, працювати і потроху, нехай і тимчасово малоефективно, включати в кадрову роботу. Деструктивних елементів з третього випадку варто якнайшвидше ізолювати і вивести із складу організації.