Хочу для себе відповісти на декілька запитань та пропоную кожному члену ГО «Поступ» зробити те ж саме.

  1. Що таке членський внесок ?

На це запитання маю дві відповіді й обидві головні:

  • членський внесок – це певна сума грошових коштів, яку кожен член організації вносить для її функціонування;
  • членський внесок – це Голос члена організації, що означає щомісячну підтримку її діяльності.
  1. Як визначається його розмір?

Як визначили розмір членського внеску, наприклад, 60 гривень? Чому не 10 грн. і не 500грн.? Усе дуже просто – мінімум необхідних витрат плюс безоплатна праця членів організації. Адже робота за гроші ніколи не буде такою якісною, як робота за ідею.

  1. Який розмір членського внеску повинен бути для повноцінного функціонування організації?

Щодо цього питання не все так просто, як із попереднім. Якщо відштовхуватись від мінімального бюджету організації на місяць -  це коли за все платити (за оренду офісу, зарплати всім співробітникам, канцтовари, зв’язок та інше), орієнтовно він складе 250-300 тис. грн. на місяць. Саме така сьогодні «виробнича потужність» організації, якщо її міряти грошима.  Для порівняння фактичний бюджет організації за 2017 рік (на даний час ситуація аналогічна) склав трохи більше 109итис.грн… тобто на місяць лише біля 9 тис.грн. На сьогодні маємо 158 членів організації – не важко порахувати який мав би бути членський внесокякщо б за працю треба було платити –  тільки одиниці з нас змогли б дозволити собі його сплачувати.

  1. Що робити і як далі жити? Так, не жити, а розвиватись!

Бачу один шлях вирішення даного питання, обґрунтую:

  • найпростіше - збільшити членський внесок до необхідного розміру – не варіант;
  • питання залучення грошових коштів із зовні не розглядаю, адже такі гроші завжди потрібно відпрацьовувати і не зрозуміло коли і як…
  • додаткові внески по можливості – завжди будь ласка, так вони не гарантують стабільного фінансування, але одночасно вони є індикатором підтримки руху організації незалежно від їх розміру. І саме вони є джерелом фінансування наших медійних можливостей на даному етапі.
  • збільшення чисельності організації – вважаю головним рушієм розвитку ГО «Поступ». Пояснювати мабуть не варто.

Отже, ми знову повертаємось до росту чисельності організації, як до рушійної сили її розвитку. А починалось все із запитання Твердохліба М.М. до мене – чому у нас такі маленькі членські внески?