
Наша мета – змінити систему влади. Прибрати олігархію. Для цього необхідно нівелювати порочну демократичну формулу: «гроші – вибори – прихід до влади – повернення грошей із прибутком». Щоб це зробити необхідно запровадити республікансько-громадянський лад (Громадянську республіку).
Для цього треба виконати три умови. Перша – розробити модель нового державного ладу, що нами вже зроблено. Друге – впровадити цю модель у свідомість мас. Щоб впровадити ідею в маси – необхідно здійснювати постійну пропаганду нового державного ладу. Ресурсом для такої агітації є масова ідеологічна організація. Масова ідеологічна організація є колективним агітатором. Це третя умова. По мірі зростання потужності такої організації зростають і агітаційні можливості.
Те, що сказано – звичайна політологічна класика. Якщо хтось цікавиться історією державотворення та питаннями управління мас, то для нього нічого нового не було сказано. Це не винахід «Поступу», це просто дорожня карта будь-якої сили, яка хоче змінити державний лад. Спеціально для тих, хто нешвидко розуміє, необхідно підкреслити. Мова йде не про прихід до влади, а про зміну системи влади.
Найскладніша – це ідеологічна умова. Бо якщо невідомо, що будувати, то нема що пропагувати й не під що створювати масову ідеологічну організацію. Мицей бар’єр подолали. Наша ідеологічна база – Доктрина «Громадянська республіка». Тепер потрібно практично реалізувати план. Бо красиво говорити – це не те саме, як красиво все зробити. І на цьому практичному шляху ми зустрічаємось із різними практичними проблемами. Одна з них – це психологічні перепони, з якими зіштовхуються в більшій або меншій мірі всі поступовці, які почали практично працювати в зазначеному напрямку.
Вже сам факт того, що ми зітнулись із психологічними проблемами, свідчить про досягнення певного рівня розвитку. При якому чітко ясно, що робити і як робити. Треба тільки нарощувати потужність самої роботи. Психологічні проблеми виникають завжди й у всіх, хто щось починає робити вперше. Як їх подолати?
Основною причиною виникнення таких психологічних чинників є невпевненість. Невпевненість щодо власних сил та загального руху. Якщо член організації «плаває» в громадянській ідеології, слабо її розуміє, то наявність психологічних перепон при роботи є логічним наслідком. Порада у вигляді ще раз перечитати Доктрину слабо діє. Досвід показує, що найскоріше людина починає розуміти все, що ми робимо, коли сама починає розповідати про наш шлях. Коли в процесі спілкувань із людьми відповідає на їх запитання. Для допомоги діє внутрішній консультаційний центр. Який завжди допомагає при таких випадках. Через деякий час поступівець починає ясно розуміти наш шлях. І стає впевненим в правильності нашого шляху і психологічні перепони мають зникати.
Але бувають випадки, коли психологічні перепони – це наслідок особливостей самої людини. Просто людина відчуває певний дискомфорт при спілкуванні із незнайомими людьми. Цю перепони подолати важче. Але теж можливо. І теж, головним методом є – практика. Тільки є одне доповнення. В цьому випадку людина, яка долає такі перепони розуміє, задля чого йде на такий дискомфорт. Це – Велика Україна. Участь в побудові сильної і розвиненої країни. Побудувати сильну країну – важке завдання. Але воно того варте. Бо якщо і є в цьому світі сенс життя, то він лежить якраз у площині творіння, в участі в суспільному прогресі людства. Це найвища форма людської діяльності. Побудова сильної України потребує сильних особистостей. І стати такою особистістю може кожен, якщо захоче.