«Підвищення мінімальної заробітної плати чиновникам до рівня не менше, ніж в 2-3 рази вище від середньої зарплати у країні. Одночасне дотримання жорсткого контролю відповідності доходів чиновників їх витратам. Їх невідповідність має вести до неминучого покарання. Сам факт невідповідності — це кримінальний злочин». 
Доктрина «Громадянська Республіка».

Багато українців вважає, що чиновників потрібно пересаджати та позвільняти. Бо вони, бачте, беруть хабарі. А на їх місце набрати чесних, молодих та порядних. Які і посміхатимуться, і все робитимуть швидко, і в дупу цілуватимуть особливо вибагливих співітчизників. А головне — безкоштовно! Без «подяк» в конвертах.

Хочу трохи остудити гарячі голови цих радикалів. Припустимо, прийде «спаситель», який реалізує всі їх мрії та сподівання. Розжене чиновницьке болото, влаштує пильний нагляд, і в разі чого — тюрма! І що далі? Непрацюючі лікарні, школи... Нема поліції, ЖЄКів, реєстраторів, улюбленого місця паломництва бабусь «Собезу»... Країна починає сипатися, бо нічого не виконується. Нікому виконувати! В державі сотні тисяч вакантних посад. Безробіття велике, а працювати нікому. Бо контроль. Бо вимоги. Скажу прямо. Якщо підвищити вимоги до чиновників та посилити контроль, то жодна нормальна людина НЕ ПРАЦЮВАТИМЕ на державній службі за ті гроші, що там платять. Воно того не коштує.

Чиновник — це, в першу чергу, людина. А вже потім чиновник. Він хоче їсти, пити, навчати своїх дітей, поїхати відпочити, купити одяг та взуття, полікуватися... І за ті копійки, які платять сьогодні, працювати ніхто не хоче. На держслужбі або напрацьовують стаж, або допрацьовують до пенсії, або беруть хабарі. Іншої мотивації зустрічати не доводилося. Самі подумайте, шановні читачі, як може слідчий, який розслідує вбивства та пограбування, отримувати зарплату приблизно в 10 000 — 12 000 грн? Чи буде нормальна людина за такі гроші самовіддано працювати на такій небезпечній для життя та здоров’я роботі? Звісно, ні! І ви, шановні читачі, не будете. Бо ви також нормальні люди.

Тому, щоб ліквідувати корупцію і, одночасно, не ліквідувати Україну, потрібно збільшити зарплати чиновникам до рівня в 2-3 рази більшого від середньої зарплати в Україні. Лише в цьому випадку можна розраховувати на те, що на державну службу підуть фахівці високого класу. Які цінуватимуть своє робоче місце, дорожитимуть кар’єрою та відповідально ставитимуться до своїх обов’язків. Іншого шляху нема.

Інтернет наповнений воланням про те, що, бачте, топ-менеджмент деяких державних установ почав отримувати по 300 000-500 000 грн/міс, а то й по мільйону. І, мовляв, нічого не роблять, ніяких реформ нема. А тому зарплати потрібно урізати, бо вони занадто вже великі. Так можуть говорити лише ті, хто заздрять цим посадовцям. Бо якби вони самі отримували б такі зарплати, то не жалілися б. Просто дехто все ще вірить в «уравніловку», яка декларувалася в «совку» і вважає, що топ-менеджер має заробляти стільки ж, скільки і простий двірник. Але мало-хто задається питанням: «Що змусить талановитого керівника йти на відповідальну посаду з зарплатою двірника і чесно там працювати?» Відповідь проста — НІЧОГО. Чи зможе талановитий керівник підмітати вулиці? Певен, що так. А чи зможе двірник виконувати функції топ-менеджера, до прикладу, Укрзалізниці? Звісно, ні! Тому, якщо реформи не відбуваються, то не зарплати потрібно зменшувати, а систему змінювати. Щоб на ключові посади приходили ті, хто можуть виконувати цю роботу, а не ті, кого «просунули».

Зарплата повинна відповідати посаді і відповідальності! Якщо лікар, який працює в державній лікарні, не бере «подяки», то тут два варіанти. Або він психічно не здоровий, або всіх «вдячних» після нього оперує патологоанатом.