
Мабуть, з часу свого народження людина починає прагнути до покращення стану, в якому вона знаходиться. Постійно будучи незадоволеним якістю справ у якійсь із сфер свого життя, хтось шукає шляхи для покращення, а хтось просто чекає кращих часів, мріючи, що колись воно і так стане краще. Бо, хто знає, що треба робити, і взагалі навіщо щось робити інтелектуалу, який є «Ледарем – двигуном прогресу».
Усі ж чули фрази, на кшталт таких, як «Тільки ледарям приходять ідеї, як виконати нестерпну роботу з найменшим зусиллям».
І у житті часто зустрічаються люди, які, прикриваючись подібними висловами, виправдовують свою бездіяльність, не розуміючи, що бажання протидіяти монотонній і одноманітній роботі шляхом технічного або технологічного вдосконалення трудового процесу ніякого відношення до ледачості не має.
Проте, розібратись з ледачістю, звернувшись до тлумачних словників, не вийде. Наприклад, за Вікіпедією: «Лінь, лінощі, лінивство (також лінивість) — це відсутність мотивацій для вчинків, активної поведінки. Відсутність чи нестача працелюбства, віддавання переваги необтяжливому дозвіллю над трудовою діяльністю. Традиційно розцінюється як вада, оскільки вважається, що лінивий індивідуум є нахлібником суспільства. У той же час, в умовах інтенсивної праці, під «лінню» часто розуміють природну потребу у відпочинку, у відновленні витраченої енергії, що є цілком виправданим». Таке тлумачення не розкриває поняття "Лінь" і залишає право на думку, що лінуватись - це майже людська потреба.
То що ж таке Лінь? А Лінь, або ледачість це - небажання виконувати свій обов’язок. Не будь-яку роботу, а ту, що відноситься до ваших обов’язків. Саме тих обов’язків, які ви повинні виконувати по відношенню до себе, до своїх близьких, до суспільства та країни. І коли замість виконання роботи, яка відноситься до ваших обов’язків, ви кажете, що втомились і при цьому вмикаєте телевізор, то це і є Лінь.
Чим краще людина розуміє, які її обов’язки, з чого вони складаються, тим більше шансів їх виконати кращим чином. Людина, яка не знає своїх обов’язків, взагалі не має шансів подолати лінь і має багато шансів залишись нещасною. Лише виконавши всі свої обов’язки під час життя, людина може розраховувати на спокій і умиротворення в старості. Тому дуже важливо правильно і чим раніше ідентифікувати свої обов’язки. Ідентифікувати і почати їх виконувати, дотримуючись правила, що краще виконати свій обов’язок на задовільно, ніж чужий на відмінно.
Окремо слід виділити обов’язок громадян по відношенню до своєї країни. Саме від того, як громадяни виконують цей свій головний обов’язок, залежить рівень розвитку нашої України та рівень життя українців. Тому на питання – «Коли вже стане краще?», слід відповідати – «Лише тоді, коли всі почнуть виконувати свій обов’язок по відношенню до держави». Глибоко усвідомлюючи це, Громадсько-політична організація «ПОСТУП» окреслила шлях до Великої України через впровадження нового державного устрою – Громадянської Республіки. Устрою, за якого управління державою є не тільки правом, але й обов’язком громадянина. І Поступовці вже почали виконувати свій головний обов’язок. А ви?