Останні події у Франції дають можливість на власні очі переконатися в деструктивності процесів, що відбуваються всередині розвинутого демократичного суспільства. Завдяки їм легко порівняти проблеми, що стоять перед молодою, з точки зору демократії, Україною і досвідченою Францією. Власне ці країни завжди порівнювали за багатьма показниками, враховуючи схожість розміру і людського ресурсу.
       Отже, що нас чекає і що ми вже маємо з «подарунків» демократичної системи правління, якою б розвиненою вона не була. Будемо спиратися на вимоги протестуючих «жовтих жилетів».

1. Зменшити розміри банків і розбити банківські монополії, заборонити банкам з вкладниками займатися біржовими спекуляціями, заборонити рятувати неліквідні банки на гроші платників податків. Повернути 80 мільярдів євро, які найбільші компанії повинні державі.
Ура і нашому державному  фінансовому сектору, непідвладному народові.
2. Негайно припинити подальшу приватизацію та повернути у власність державі вже приватизовані аеропорти, залізниці, автостради, парковки.
3. Підвищити на 40% мінімальну зарплату, пенсії і прожитковий мінімум!
4. Створити нові робочі місця в сфері охорони здоров'я, освіти, громадського транспорту, правопорядку для       забезпечення належного функціонування держави.
5. Побудувати 5 мільйонів одиниць доступного житла, щоб знизити оренду, іпотеку і створити робочі місця в будівельній сфері.
6. Знизити податки.
7. При народній підтримці переписати Конституцію в інтересах повновладдя народу. Узаконити загальні референдуми за народною ініціативою.
8. Заборонити лобіювання і схеми впливу. Заборонити особам з судимістю довічно займати виборні посади. Заборонити займати кілька виборних посад за сумісництвом.
9. Вийти з ЄС. Повернути країні політичний, фінансовий і економічний суверенітет.
10. У сфері юстиції збільшити бюджет в 4 рази. Прописати в закон максимальний час очікування для вирішення  юридичних процедур. Спростити судову систему, зробити правосуддя безкоштовним і загальнодоступним.
11. Обмежити вплив фармакологічних компаній на систему охорони здоров'я. Провести її реформу.
12. Заново провести індустріалізацію країни з метою відмови від імпорту.
13. Вийти з НАТО. Законодавчо заборонити використання французьких військ в агресивних війнах.
      Виглядає, що завдання, які належить вирішити Франції з її майже 70-річним досвідом демократичної системи правління, дуже схожі на наші, що народилися вже на початку шляху. Так давайте не купатися в ілюзіях і робити висновки. Чи варто втрачати час, щоб переконатися в очевидних результатах? У Франції вже є досвід вирішення подібних питань. Велика французька революція змінила державний порядок на користь Французької республіки.
        Ми живемо в більш цивілізовані часи і “Поступ” пропонує оптимальне і необхідне для нашого часу рішення - побудову Громадянської республіки. На сьогоднішній момент тільки при подібній системі влади можна змінити ситуацію, олігархічну систему на народну. А далі все в наших руках.