Будь яка людина так чи інакше прагне вижити. Це і є основа так званої піраміди потреб Маслоу. Виживання є ключовим і першим завданням нормальної людини. І звісно, складовою цієї основи, на ряду з потребою харчуватись, спати і дихати, є потреба в безпеці. Саме відчуття безпеки є запорукою подальшого розвитку людини. Те саме можна сказати і про розвиток суспільства. Таким чином відчуття безпеки буває особисте і колективне. Особисте відчуття безпеки ми можемо отримати від задовільного фізичного та психологічного стану та від матеріальної бази. Але навіть якщо особисто у Вас все гаразд, це ще не гарантує безтурботного і світлого майбутнього.

Людина живе в соціумі і її безпека повністю залежить від безпеки спільноти до якої вона входить. Якщо раптом суспільство людей розвалиться і кожен індивід буде дбати виключно про свої інтереси, ні про яку безпеку, розвиток і прогрес не може йти мови. Колишні знайомі, колеги, сусіди стануть конкурентами, а відсутність суспільних домовленостей розв’яже руки тваринним інстинктам людей навколо. Це і є анархія в чистому вигляді – відсутність спільноти, як принципу впорядкування відносин між людьми. Тому кожна людина, якій вистачає глузду думати на кілька кроків вперед, неодмінно опікується безпекою своєї спільноти, держави і людства загалом.  

     Розглянемо вищенаведені тези на прикладі мурашок. Кожна окрема працьовита мурашка може легко забезпечити собі дім, їжу та особисту безпеку, але навряд чи такі мурашки дійшли б по еволюційному шляху до наших днів. Вони б не будували мурашників, не робили б колоній і не протистояли б ворогам в рази більшим за них самих. І згодом би вимерли. Те саме і з людьми. Майбутнє людства залежить цілком і повністю від здатності домовлятись і гуртуватись у сильні, потужні спільноти і захищати їх. Цю здатність нерідко називають патріотизмом, самовідданістю, націоналізмом..., хоча насправді – це лише нормальний інстинкт самозбереження. Нормальне бажання розбудувати людську цивілізацію. Нормальне бажання зробити гідну базу для розвитку майбутніх поколінь.

    Людина, яка працює на власну особисту безпеку, ніколи не досягне її в майбутньому. Людина, яка ставить собі в квартирі бронбовані двері, ніяк не застрахована від того, що весь будинок згорить. Людина, яка не думає про свою країну зараз, в недалекому майбутньому ризикує стати біженцем без громадянства. Без суспільної безпеки не може бути безпеки індивідуальної, а від так і розвитку, реалізації і нормального життя загалом. Долучайся до побудови Громадянської Республіки і Великої України і забезпеч безпеку розвиток і добробут собі та своїм нащадкам!