На бігбордах поволі починають з’являтися “бігморди”, в мережі інтернету розміщуються картинки та відео дорого одягнених людей. А на телебаченні ці ж люди звинувачують один одного в недостатній любові до народу, брехні, а то й взагалі, роботі на Путіна. Все це явні ознаки того, що в нашому заповіднику починається полювання на лоха. І в них виходить! Лох ведеться! В соціальних мережах “Фейсбук” та “лавка біля будинку” починають точитися дискусії про те, який кандидат кращий. Доходить навіть до рукоприкладства!

Кандидати міряються своїми обіцянками, а лохи — розмірами виданих їм продуктових наборів. Але чим ці вибори відрізняються від попередніх, так це різноманіттям потенційних кандидатів. На будь-який смак! Тут і “чесні та порядні”, і “успішні бізнесмени”, і “українські націоналісти”, і “полонені путіна”, і “з досвідом президентства у кіно”, і “співаки”... Лише категорія “наш пацан” вакантна. Вони впевнено обіцяють знизити тарифи та ціни на все, підняти пенсії та зарплати, перемогти ворога, покарати винних та заохотити невинних, повернути цноту “нічним метеликам” та нагодувати пломбіром чорношкірого лускунчика. І заради того, щоб дати всі ці блага нашому нещасному народу, вони витрачають десятки та сотні мільйонів доларів на штаби та рекламу!

Марія Тереза, допомагаючи людям, витрачала свої сили! А ці святі вкладають не лише свої сили, а й свої та чужі гроші. І ті люди, які дають їм гроші на вибори — ще святіші. Бо про них навіть ніхто ніколи не дізнається. Скромні благодійники, які бажають залишитися невідомими. І лох вірить. І плювати на те, що кандидат в президенти дає обіцянки, які не входять до повноважень глави держави. Які він апріорі не буде в змозі виконати! Лох точно знає, що прийде на вибори і проголосує саме за свого кандидата.

Іншого йому не треба. Йому не важливо, що цей кандидат при владі вже не один десяток років, що він просто клоун, або взагалі, об’єктивно, тупе створіння... Це все деталі, які мало-кого цікавлять. Та найголовніше, лох не розуміє одного. Кого б він не обрав — нічого не зміниться. Якби вибори могли щось змінити, то чи допустили б до них лоха? Та й якщо уявити, що прийшла кришталево чиста та чесна особистість, то чи зможе вона щось сама зробити? Чи може якось завадити саботажу та диверсіям? Звісно ж ні! Олігархічну систему зможе подолати лише інша система. А чесний одинак... Прийшовши до влади одинак може лише похоронити своє політичне майбутнє під тонами політичного бруду. Тому, як кажуть: “Голосуй не голосуй, а все одно отримаєш...”.