Багато співвітчизників пишаються, що вони є владою. Ніхто не може може бути обмежений у своєму праві тішитися тим, що Президент — це найманий менеджер, а депутати — слуги народу. І це приємні відчуття! Від них і їсти менше хочеться, і одяг стає тепліший, і курс долара вже не такий важливий... А безробіття — це взагалі подарунок долі! Можна цілими днями насолоджуватися тим, що вони — влада.

Є чудова книга Еріка-Еммануеля Шмітта “Секта егоїстів”. Її головний герой, Гаспар Лангенхаерд, вважав, що світ існує лише в його уяві, а тому він повністю йому підвладний.

Він гордо доносив до оточуючих, які різними способами намагалися його переконати у протилежному. Спочатку було весело. У Гаспара навіть з’явилися послідовники, з якими він утворив “Секту егоїстів”. А далі... Головного героя побили, підрізали, він випалив собі очі та, врешті-решт, наклав на себе руки. Але так і не “прозрів”. Людина, яка не бачить реальний світ, — беззахисна перед ним. І за життя в ілюзіях платиться висока ціна. Платиться завжди.

Платять і українці. До них перед виборами приходять кандидати, роздають продуктові набори, збирають “накази депутату“, виказують всілякі “поваги”... Вони створюють видимість, що від людей залежить все! Що вони — головні. А “головний” - це поважно. Его простого українця роздувається до небес. І кожен кандидат формує свою “Секту егоїстів”, яка за нього проголосує. Проблема лише в тому, що самі кандидати в жодному разі не Гаспати Лангенхаерти. Вони ні на йоту не вірять в те, що кажуть і роблять. Для них громадяни — це раби, які повинні вважати себе господарями і правильно проголосувати в певний день.

Чи намагалися ви колись підійти до чинного депутата/президента/мера та покерувати ним? Спробуйте! Найменше, що Вас чекає — це ввічливе посилання на три веселі букві. В гіршому ж випадку можете отримати по шиї від охорони. Ви влада? Чи можете ви приймати Закон? А ініціювати його? А можете відкликати свій голос від депутата? Якщо так, то Ви — Гаспар Лангенхаерт. В своїх ілюзіях ви всемогутні. Якщо ж ви товаришуєте зі своєю головою і бачите світ таким, який він є, то маєте зрозуміти, що ви — ніхто. Просто раби тих, хто має владу – олігархії. Якщо вас такий стан речей не задовольняє — приєднуйтесь до Поступу. Тільки в Громадянській республіці ви можете стати господарями України.