Чим ближче до виборів, тим гучніше заяви політиків про боротьбу з корупцією. Причому, це повторює кожна нова влада. Така собі магічна мантра, повторення якої має додати голосів на виборах. Усі ніби борються з корупцією, обіцяють гучні «посадки». Але якщо за минулих влад зазвичай все виглядало просто як балачки, то за нинішньою влади це все виглядає взагалі фантасмагорично. Найяскравіше ілюструє боротьбу чинної влади з корупцією ситуація з Бочковським С., колишнім главою Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій. Як це було голосно і бундючно. І який виявився пшик :)

Або та ж ситуація з одночасним арештом по всій Україні податківців часів Клименка. Носилися на гелікоптерах, літаках, витратили, мабуть, купу бюджетних грошей на цей нікчемний піар. Але що в підсумку? Де «посадки»? Взагалі, де тепер всі ці люди, яких якби заарештовували? Ну, звичайно, якісь дрібні сошки, напевно, виконують роль цапа... Їх влада і буде використовувати в якості піару, мовляв, ось вони, ці злісні корупціонери! І, що характерно, ці всі «редиски», як правило, виявляються заступниками, заступниками заступників і т.п. Начальники усі якби «білі і пухнасті», а ось заступники у них — ну суцільні злодії. Або мені одному це здалося?

Корупція ліквідовується за будь-яку ціну. Якщо протягом шести місяців корупція не ліквідовується, то або влада в ній зацікавлена, або в країні влада відсутня.

 

До речі, показовим є і той факт, що Президент України, є ж не просто гарантом Конституції, а взагалі законності і порядку в Україні, взагалі усунувся від вирішення проблеми корупції. І цей поділ влади на три «незалежних» гілки тут в самий раз! Завжди можна сказати, це нібито всі вони, а я тут ні при чому. І можна далі їздити у закордонні відрядження і клянчити у зарубіжних банків і фондів з нещасним виглядом жертви агресії «бабки», які, так чи інакше, спрацюють не на благо України, а тільки перекочують в кишені олігархії через мільйони різних схем.

Але це все лірика, як то кажуть. Тут, головне, розуміти одну просту істину, що боротьба з корупцією — це одна з найпростіших в реалізації завдань. Історія та досвід різних країн показує, що для цього необхідне тільки бажання влади. Та й звичайна психологія показує, що якщо злочин тягне за собою неминуче і суворе покарання, незалежно від обставин, то відсоток таких злочинів падає в рази. Вкрав з бюджету хоч одну гривню — публічна порка різками. Хабар взяв — порка. Відкрив свій власний бізнес, поки знаходишся на державній посаді, — порка і т.д. Ось прямо на Майдані Незалежності. Знімаєш штани і отримуєш пару десятків різок по сраці. А якщо не допоможе, то і може щось суворіше.

І якщо влада бореться з корупцією роками, то влада просто зацікавлена у цих схемах. Ми, у «Поступі», наголошуємо, якщо протягом шести місяців з моменту отримання влади, уряд не ліквідував корупцію, то цей уряд в ній зацікавлений, або це взагалі не уряд! Не знаємо, як вас, а нас вже така ситуація допекла. І в нас є план дій.

І якщо вас також дістали порожня балаканина влади, приєднуйтесь до «Поступу». Ми знаємо, як змінити цю систему влади.