Іноді нас, представників громадянської організації «Поступ», запрошують на якісь різні курси, семінари, тощо. З метою навчання. Щоб ми навчились, як потрібно працювати, об’єднувати людей, вести їх всіх до якоїсь високої мети. Досить часто такі навчання ведуть різні громадські активісти, які обслуговують іноземні гранти.

Так, те, що нас кудись запрошують або ініціативу проявляють самі поступівці нічого поганого не має. Навчатися – це завжди рух вперед. Той, хто не вчиться – стоїть на місці або рухається назад. Але мова йде про навчання, а не про марне витрачання часу.

Просте питання: хто і чому може нас навчити?

Мабуть, той, хто має досвід більший, ніж у нас і успіхи має більші, ніж у нас.

Є такі? Хтось знає якусь в Україні організацію, яка вміє вести за собою людей до визначеної мети і не витрачати для цього ресурси якогось інвестиційного центру? Всі, абсолютно всі реальні політичні партії – це проекти великого і не дуже великого капіталу. Так, треба мати, беумовно, вміння менеджменту, щоб перетворювати грошові внески в вагомі результати на виборах. І на цьому ще й гроші заробити. Так, таких вчителів в Україні дуже багато. Багато з них реальні професіонали. А ще більше їх за кордоном. Бо демократична система, яка працює за формулою «гроші → вибори → влада → повернення грошей із прибутком → нові вибори», розповсюджена дуже широко. Так, для того, щоб обслуговувати олігархію, треба теж мати знання. Але нам, «Поступу», для чого такі знання? Наша ж мета не на виборах перемогти, а побудувати Сильну Україну. А побудувати Сильну Україну можна лише тоді, коли змінити саму систему влади. 

Хтось у нас має реальний досвід зміни системи влади? Якщо знайдеться той, хто скаже, що так, то нехай покаже результат! Де ці знавці? Їх просто немає!

На сьогодні ми єдина в Україні структура, яка одночасно в собі має три позиції:

а) знає сутність причин проблем України;

б) має реалістичний план дій;

в) діє відповідно до плану!

Все. Окрім «Поступу» ми більше не знайшли нікого, хто б міг про себе сказати аналогічне. Якщо знайдеться хтось, то ми готові з ним попрацювати, щоб об’єднати наші зусилля, щоб змінити країну. Але ж не має!

Тому, на сьогодні відсутні ті, хто реально нас би міг чомусь навчити, чого ми самі не знаємо.

Сьогодні всі, абсолютно всі "курси" завжди передвиборні. Але ж нас не вибори цікавлять. Будь-яка пропозиція про те, щоб нам десь повчитися, з кимось об'єднатися і т.п. є результатом тільки одного – невіри в успіх «Поступу». На сьогодні наш проект найуспішніший в країні. Це вже факт! І не має, і не може бути вже нікого, хто б нас чомусь важливому зміг навчити, тому, що ми ще не знаємо. Ми можемо когось вчити, але нас уже ні. Проте, кого і для чого нам вчити? Вважаємо, що ми маємо не стільки вчити, скільки показувати громадянам шлях, вести за собою. Робити їх одними з нас. Наші знання зараз повинні працювати! Працювати! Що і відбувається. Тільки тривала, напружена праця відділяє нас сьогодні від перемоги!