Відкритий запит від ГО «Поступ» до:

  • Кабінету Міністрів України.
  • Антимонопольного комітету України.
  • Головного Київського міського управління з захисту прав споживачів.

Нашою організацією і окремими її членами проводиться спілкування (переписка) з державними органами і енергетичними компаніями з метою розуміння пересічними громадянами ситуації, яка склалася на ринку теплопостачання.

Нагадуємо, що політика організації у цьому питанні зводиться до трьох тез:

1. Енергія не може бути дешевою, проте доступною для громадян. Мета енергетичної політики має бути в збереженні власних природних ресурсів та направленні прибутків від реалізації енергії на розвиток держави.

2. Має бути 100% індивідуальний облік енергії, яку споживаємо. З метою самостійного контролю та можливості самостійної економії.

3. Відміни субсидій. Якщо держава платить замість споживача, то і власністю споживача має володіти держава. З питання обліку тепла членом організації була направлена заява до “Київтеплоєнерго” наступного змісту:

Лист до Київтеплоєнерго

Отримана відповідь від Київтеплоенерго (витяг):

Відповідь від до Київтеплоєнерго

Отже, просимо пояснити, якщо, споживач НЕ МАЄ ПРАВА наполягати на зміні змісту договору і він порушує права споживача:

1. Що буде у випадку, якщо споживач відмовиться приєднатися до такого договору?

2. Яким чином можуть бути стягнені кошти за надані послуги теплопостачання, якщо договір на надання таких послуг споживачем не підписаний?