У мешканців будинку №6 по вулиці Ольжича протягом років існують проблеми, для вирішення яких, мабуть, треба збирати засідання ООН. А якщо писати без сарказму, то джерелом негараздів є умисна злочинна недбалість «Керуючої компанії з обслуговування житлового фонду Шевченківського району міста Києва» (КК) та Шевченківської райдержадміністрації столиці, яка покриває комунальників. Я маю на увазі такі прізвища, як Гаряга, Андрєєв, Савченко, Романюк, Лагута, Кузьменко, Коцупера, Судак тощо. Перелічені посадовці та працівники є організаторами або свідомими та несвідомими співучасниками злочинної схеми, щостосуються грошей мешканців, які сплачуються за щомісячними квитанціями по комунальних послугах. Зважаючи на те, що скарги на злочинців до КМДА не мали результату, можна дійти висновку, що їх покривають і у міськдержадміністрації. Нагадаю, у Законі України «Про запобігання корупції» є поняття неправомірної вигоди, яка може бути матеріальною або нематеріальною.

Останнім характерним випадком умисної службової недбалості є діяльність Управління (Інспекції) самоврядного контролю КМДА, до якого зверталися мешканці нашого будинку. Особисто у мене є позитивний і негативний досвід контактування з Інспекцією. До речі, заступник голови КМДА, Пантелеєв П.О., який сам тісно пов’язаний з Шевченківською РДА, адже він працював в цьому районі столиці,свого часу скаргу на комунальників проігнорував.

Більш-менш позитивним досвідом контактування з Інспекцією самоврядного контролю є минулорічний випадок, коли протягом декількох календарних місяців підрядник Керуючої компанії з відома Лагути не ліквідовував утічку по трубопроводу одного з парадних. Інспектор Мошковський був дуже чемним і швидко склав акт обстеження, справді часто звертався до комунальників та прагнув вирішення проблеми. Мешканці будинку й досі вдячні пану Мошковському, але є запитання: «Якщо в Управління самоврядного контролю КМДА немає важелів тиску на Керуючі компанії та РДА, штрафування, звільнення з посад тощо, тоді навіщо Інспекція існує? Чому за випадок з утічкою разом із порушенням законодавства і злочинною недбалістю ніхто з комунальників покараний не був? Складати акти та телефонувати комунальникам – це все, що може Інспекція? Управління існує лишедля видимості контролю?».

Негативним досвідом звернень до Інспекції є багаторічна ситуація, яка була повторно актуалізована мешканцями будинку №6 по вулиці Ольжича минулого року. Річ у тому, що трубопровід опалення на горищі знаходиться на балансі Керуючої компанії, апрацівники КК і її підрядника тривалий час ігнорували нормативну відсутність теплоізоляції трубопроводу. І з минулого року та до цього часу описана проблема Інспекцією вирішена не була, не зважаючи на численні звернення до керівництва Управління самоврядного контролю КМДА.

Особливу роль у не вирішенні питання зіграла представниця Інспекції, Пічугіна Є.В. Вонадекілька разів відвідувала проблемний будинок і збрехала особисто мені, пообіцявши, що у підписанні актувиконаних робіт по нанесенню теплоізоляції нададуть можливість розписатися і мені (за умови вжиття правильних заходів). Якщо обіцянку не можна виконати, тоді навіщо її давати?Надалі у письмовій відповіді В.О. начальника Управління самоврядного контролю КМДА, Бойко Д.М., було зазначено, що роботи з нанесення теплоізоляції частково виконані. Частково? Але ж нормативно теплоізоляція відсутня – є відеозаписи, що це підтверджують! На додаток до відписки Бойкоє брехня від Шевченківської РДА (від Гаряги О.О.) про нібито виконані роботи,з додатком –актом комунальників про усунення недоліків. Шановні читачі, розумієте? Ті посадові особи, на чию злочинність скаржаться мешканці, нібито виконали роботи і Інспекція самоврядного контролю підтвердила брехню своєю відповіддю. Що означає «часткове відновлення теплоізоляції»? А по всьому трубопроводу опалення на горищі наявність теплоізоляції не потрібна? На яких підставах і за якими нормативами все «вирішується»таким чином? Що далі? Далі буде! 

Михайло Марченко
Член ГО «Поступ» 

Коментар Олександра Черниша:

Сьогодні будь-які чиновники залежні лише від самих чиновників. А від тих, хто їм платить зарплатню, тобто громадян, вони абсолютно незалежні. Єдина їх мета - це заробити за допомогою посади. Така собі монетизація "ксіви". Тому нічого дивуватися, що плювати вони хотіли на громадян. Доки не буде ліквідована формула «гроші-вибори-влада-відбивання грошей з прибутком», доти такая ситуація продовжуватиметься. Лише ліквідація демократії та впровадження Громадянської республіки зможе все змінити.