Цей матеріал пропонується прочитати не тільки членам організації «Поступ», але також і тим, хто ще не приєднався до нас. Тут просто і, сподіваємося, що зрозуміло, описаний механізм, який використовує ГО «Поступ» на шляху до своєї перемоги.

Однією з трьох умов, які необхідно виконати для успішної реалізації заявлених «Поступом» завдань, є наявність масової організації, людей, на яких ми можемо розраховувати в потрібний час. А щоб людина стала «нашою», вона повинна спочатку дізнатися про Громадянську республіку, зрозуміти, що це таке, прийняти ідеологію і почати рухатися разом із нами. Зрозуміти і прийняти наш шлях людина зможе, тільки коли розбереться, що ми робимо, чому і як. У цьому нам допоможе спершу пропаганда, а потім і агітація. Пропаганда — це поширення наших ідей, а агітація — заклик до дії, зокрема, до вступу в нашу організацію.

На сьогоднішній день єдиним джерелом нових людей ми бачимо соціальні мережі, зокрема, Фейсбук. Це засіб комунікації є доступним засобом, що дозволяє безпосередньо звертатися до українців і отримувати відгук від них, не використовуючи ЗМІ, що знаходяться в руках олігархів. Тому наша робота з пропаганди Громадянської республіки концентрується саме в Фейсбуці, і полягає у поширенні інформації через нашу сторінку (https://www.facebook.com/PostupUA/) і роботу з окремими громадянами. Для початку ми пропонуємо їм отримувати нашу газету, ознайомитися з Доктриною. А пізніше, коли людина складе чітке уявлення про «Поступі», ми пропонуємо їй розглянути питання про вступ до організації.

Вибір Фейсбуку, як інструменту або каналу пропаганди, не випадковий. Ефект від пропаганди досягається тільки в разі, коли вона постійно спрямована на одну і ту ж групу людей. А соціальна мережа дозволяє підтримувати відносно безкоштовний і, найголовніше, постійний контакт з аудиторією. І цього не можна добитися разовими акціями, наприклад, роздачею листівок випадковим перехожим біля метро. Ми вибрали шлях нешвидкий. Але саме він є єдиним можливим, так як інших шляхів, що дозволяють з певною періодичністю звертатися до великих мас людей, у нас немає. Все інше зараз — це розсіювання зусиль, яке уповільнить просування до мети, в кращому випадку.

Для наочності уявімо собі ємність, в яку будемо крапля за креплею раз на добу капати воду. Через добу від цієї краплі нічого не залишиться, вона випарується. Але якщо рідина буде надходити частіше і великими обсягами, то ємність, так чи інакше, почне наповнюватися. Настане такий момент, коли рідина досягне країв судини і почне переливатися за межі. Саме такий процес відбувається і в людини. Якщо вона один раз почує якусь інформацію, то з часом вона в пам'яті затреться під напливом нової і забудеться, в кінці кінців. Щоб мозок людини добре запам'ятав інформацію, і, що ще краще, зрозумів, інформація повинна надходити постійно і в певному обсязі, поступово накопичуючись і набуваючи структуру в свідомості людини.

У нашому випадку, ми можемо масово періодично передавати інформацію та бути завжди на зв'язку з громадянами тільки за допомогою Фейсбуку і газети «Громадянська республіка». До речі кажучи, джерелом адрес для розсилки газети теж є Фейсбук.

Саме тому ми так активно і наполегливо пропонуємо членам організації включатися в роботу на Фейсбуці, ттому що це є єдиний шлях до нашої перемоги.

Денис Чубко, член Ради ГО «Поступ»
Олександр Черниш, член Ради ГО «Поступ»