Продовження циклу відповідей і коментарів щодо сплати додаткових членських внесків.

Серед членів організації «Поступ» було проведено опитування з приводу сплати додаткових внесків. Кожному поступовцю було поставлено два питання: «Чому в організації ті, які дають додаткові внески, їх дають, а ті, які не дають, їх не дають?». Публікуємо одну з цікавих відповідей:

«Не платять, бо не згодні з методами роботи, бо гроші йдуть на непродуктивні проекти (мітинги, палатки)».

Коментар члена «Поступу» Петра Степановича Циганка:

ПРО ДОДАТКОВІ ВНЕСКИ І МОЄ СТАВЛЕННЯ ДО НИХ   

Сплачувати додаткові внески у «Поступі» нікого силоміць не примушують. Бо знаємо, кожен з нас на власний розсуд вирішує — є чи нема у нього така можливість.

Тому ті, хто додатковими внесками не підтримує «Поступ», можуть дати тільки одну чесну відповідь: «Не можу, хоча б і хотів, відірвати від сім’ї зайву копійку. Бо не просто виживаю, а животію у ці скрутні часи». І ніхто, кажу про розумово адекватних, не посміє за те дорікнути або виявити до поступівця неповагу чи зверхність.

Інша річ, коли серед членів «Поступу» знаходяться розумники чи недалекоглядні спритники, які підбурюють думку, буцім додаткові внески не треба сплачувати лише тому, що вони «не правильно» витрачаються. Така позиція — або самообман, або щось значно гірше. Адже усі відомі нам програми, усі заходи, усі витрати на них, плановані «Поступом», ухвалюються відкритим голосуванням на Загальних Зборах, а між ними — Громадською середою, двері якої широко прочинені для кожного з нас, кому є що сказати або про щось поцікавитися. Та й фейсбушна сторінка «Поступу» — не під грифом секретності для котрогось із нас.

Чи не так?

Чи я щось проґавив?

Чи, може, забув, що на відкритих голосуваннях по будь-якому питанню ніколи не траплялося примусового одобрямсу, а ми вільно здіймали руку «За!», «Проти!», «Утримався!» Але практично усі питання ухвалювалися одностайно.

Хтось мені заперечить, що так було і так є? І, переконаний, так буде. Адже ніхто нікому не затуляє рота, коли щось не так з твоїм ситуативним розумінням того чи іншого питання. Прийди і скажи про це! Скажи, щоб усі ми почули, прислухалися і дійшли колективного висновку. Виваженого висновку, з яким ти згоден чи проти. Але прийди і скажи. Бо в іншому разі — то пуста балаканина.

Одним словом, не хочеш — не сплачуй додаткові внески.

Але звинувачувати всю організацію в якомусь «неправильному» використанні додаткових внесків — це, м’яко кажучи, просто негарно, бо це перший крок до розколу організації.