Команда мрії, або збіговисько відчайдухів

Всі, хто хоч якось цікавляться політикою, знають, що за кожним лідером стоїть команда професіоналів. Ця команда забезпечує основу діяльності лідера. Це його руки, ноги і, найчастіше, голова.  Команда дуже часто залишається в тіні, але по факту все, що ми бачимо, дивлячись на лідера — результат роботи команди!  

Де ж цю команду знайти і як переконатися, що це саме ті люди, з якими можна впевнено йти до мети і не боятись за свою спину? Найкоротшу і вірну відповідь на це питання дає історія. Наприклад історія Фіделя Кастро і Кубинської революції. На початку у молодого Фіделя була тільки ідея побудувати соціалістичну та націоналістичну Кубу. Заручившись підтримкою свого товариша, вони удвох здобули дві дрібнокаліберні гвинтівки в місцевому тирі і вирішили напасти на військову частину, щоб спровокувати хвилю повстань і очолити її. У них звісно нічого не вийшло і вся банда Кастро опинилася за гратами. Кривавий капіталістичний режим Батісти, що керував тоді Островом Свободи, призначив покарання революціонерам 15 років тюрми, але майже за 2 роки їх випустили по амністії. Фіделя навіть вислали до Мексики, але ідеї підкорити Кубу він не полишив.

Невгамовний Кастро в Мексиці зібрав купку авантюристів і почав наполегливо тренуватись із ними військовій справі. Одним з цих авантюристів був Ернесто Че Гевара. Посольство Радянського Союзу помітило молодиків і забезпечило рух грошима і зброєю. Мексиканська влада теж їх помітила і забезпечила місяцем тюремного ув’язнення за незаконне володіння зброєю. Але і це не зупинило революцію. Будучи більш обачними, вони спромоглися вивезти залишки радянської зброї і тих людей, що не проспали відплиття на Кубу. Як виявилось по дорозі до Куби, ніхто з 82-ох революціонерів не вмів керувати яхтою і, чудом діставшись берега, перше, що вони зробили це поцікавились у місцевого рибалки чи вони на Кубі, чи де інде?

Очевидно, що рибалка доповів місцевій владі про вторгнення і вже через кільканадцять годин загін Кастро потрапив під мінометний обстріл. Більшість з тих, хто вижив, розбіглись по кущах в паніці. Здавалося, що задумам Кастро прийшов кінець. Фідель, Ернесто і ще з десяток їх товаришів були на грані розпачу. Але вони не склали руки і вперто йшли до поставленої мети. А вже через 3 роки соціалістична революція на Кубі перемогла і Кастро з товаришами взяли владу в країні. 

Отже повернемось до нашого питання. Справжня ефективна команда — це не команда експертів чи просто порядних людей. Це ті люди, що йдуть до мети не дивлячись ні на що! Ні на тимчасові складнощі, ні на провали, ні на поразки… Справжня команда — це люди, які знають свою мету, розуміють її, приймають її і роблять все можливе для її здійснення!