
Чим відрізняється організація, що йде до результату, від організації, яку цікавить сам процес руху?
Обираючи організацію, треба чітко розуміти для себе, навіщо воно тобі. Якщо ти людина цілеспрямована і рішуча, то тебе має цікавити докорінна зміна ситуації, що тебе не влаштовує. Тобто чіткий, зрозумілий тобі результат. В цьому випадку варто обирати організацію, подібну до себе. З чіткою метою, планом дій і активною командою, що цей план виконує. Але треба бути готовим жертвувати деяким комфортом та свободою.
Якщо ж тобі просто хочеться робити щось хороше для людей, не поспішай вступати в серйозну команду. По перше, будеш змушений працювати на стратегічний результат, який тобі не зовсім зрозумілий. По друге, будеш відволікати команду сторонніми задачами, які хочеться робити саме тобі. В такому випадку треба шукати організацію без конкретної мети і стратегічних амбіцій. Щоб періодично збиратись разом і вирішувати ‘’а чим би нам зайнятись на цьому тижні?’’.
Відношення людей з метою до просто людей приблизно один до чотирьох по кількості. Саме тому організацій без чіткої мети значно більш чисельні, але і значно менш ефективні. Для прикладу візьмемо партії Більшовиків і Меншовиків початку 20-ого сторіччя. Розкол комуністичного руху на два табори відбувся саме через те, що Більшовики чітко бачили мету і вимагали, щоб всі без виключення члени партії працювали у її структурі. Меншовики були категорично проти того, щоб утискати свободи рядового членства. До речі, варто зазначити, що Більшовиків було відчутно менше за опонентів, але завдяки згуртованості і дисципліні їх присутність на ключових зборах була більшою. Звідси власне і жартівливі назви - Більшовики і Меншовики. Отже, Меншовики зберегли своє право підтримувати рух виключно внесками і не докладати ніяких кадрових зусиль, а Більшовики прийшли до влади і досягли своєї мети. От і вирішуйте, що саме для Вас важливіше - щоб Вам було комфортно і приємно в організації, чи досягти поставленої мети?