Нещодавно ми отримали такий коментар щодо сумніву приєднатися до поступівської команди.

«Власне, я за будь-які спроби змінити країну на краще і мені подобається програма «Поступу», але є побоювання, що організації будуть перешкоджати проводити будь-які позитивні зміни, бо це невигідно для олігархату, який лобіює свої інтереси, і політиків-казнокрадів, які зараз при владі. Тобто будуть робити якісь кримінальні справи про спробу повалення конституційного ладу чи тому подібне, щоб не дати організації рухатись далі до мети».

 

Відповідає Максим Твердохліб, голова Ради ГО «Поступ».

Так, зрозуміла думка. І логіка в ній є. І тут є, що сказати.

Перше. Організації «Поступ» вже 16 років. І вона вже досить відома. Відома багатьом на політичному просторі країни. Навіть рік тому нас запрошували в посольство США для знайомства. Тоді з нами бесіду вела ціла делегація. Але для того, щоб не було ніяких кримінальних переслідувань, непотрібно порушувати закон. Тому ми дуже пильно на це дивимось. Ніяких, навіть, і натяків не має бути на повалення конституційного ладу неконституційним шляхом! Це принципово! І це прямо зазначено в Доктрині «Громадянська республіка». Ми завжди підкреслюємо це. Підкреслюємо, що ми проти незаконних дій, і всі мають діяти виключно в законний шлях.

Друге. Якщо влада починає якісь незаконні дії проти якоїсь громадянської сили, то ця влада тупа. І їй потрібно «поставити за це пляшку». Бо тоді дуже швидко така громадянська сила стає популярною в приходить до влади. Це значить, що ми були б тільки раді, якщо б влада вдалася до нас на незаконні дії. Але, нажаль, влада не така дурна. І шансу на шару отримати могутній піар не надає. 

Третє. Ми зібрались для того, щоб змінити країну! ЗМІНИТИ! Так, ми не за царизму живемо, де потрібна була збройна революція. Але ж могли б жити в таких умовах. І в таких умовах кожен громадянин мав би мати сам для себе вибір: або продовжувати бути рабом, або піти на рішучі дії. На щастя (чи на жаль) ми зараз живемо в іншу епоху і такої сміливості та рішучості від громадян не вимагається.