Останній рік я займаю дуже активну позицію в інформаційному житті Овідіопольського краю. Саме на своєму прикладі в котрий раз впевнююсь: демократична форма управління державою створює ілюзію вибору та ілюзію народовладдя.

За останній рік нами встановлено багато порушень законодавстваВсе підвладно тільки одному — грошам. На виборах ми трохи заспокоюємося: ось оберемо нову владу, а та призначає нових «правильних» виконавців і все піде по іншому.

А ось і власний досвід: є у нас в районі голова селища з чисельністю населення біля 15 тисяч та доволі простим прізвищем: ГРАБ. Не вистачає тільки м'якого знаку для повної відповідності його місії.

За останній рік нами встановлено багато порушень законодавства на території цієї селищній ради.

  • у смт. Великодолинському скидають каналізаційні стоки прямо у поле, при цьому збираючи зі своїх мешканців гроші за скидання цих відходів на колектор, який існує тільки на бумазі. Подвійна вигода: в тариф включені і послуги за транспортування стоків, і послуги фільтрації.
  • у смт. Великодолинськму вирубають дубову рощу, де зростають дерева, яким вже близько століття, заради заповітних соток у вигляді земельних ділянок в гаю. Подвійна вигода: гроші за ціни породи дерев та гроші за земельні ділянки.
  • у смт. Великодолинському добувають жорству абсолютно піратським способом: без всякого роду дозволів, погоджень та іншої «нісенітниці», тому що цю жорству за бюджетні гроші купує сама селищна рада. Подвійна вигода: за видобуток не сплачується ані копійки до бюджету, але за жорству сплачується все по повній ціни, як за ту, що видобута з кар’єру.
  • у смт. Великодолинському узбережжя ставків засипають будівельним сміттям з будівельних майданчиків, де розбирають старі конструкції заради будівництва чергового житлового масиву. При цьому, в результаті засипання ставку створюються додаткові «сотки» узбережжя, так цінного серед місцевої еліти. Подвійна вигода: за вивіз будівельного сміття отримують гроші, за продаж земельних ділянок на узбережжі знову отримують гроші.
  • у смт. Великодолинському тільки нами виявлено ДВА крупних сміттєвих звалища на земельних ділянках, куди вивозиться сміття з різноманітних підприємств, а дозвіл надає місцева влада за гроші. Подвійна вигода: земельна ділянка зайнята і на неї ніхто претендувати не буде, гроші за неї не йдуть до бюджету, але чудово йдуть в "потрібні" кишені.

На всі виявлені випадки викликається поліція, складаються протоколи, оформлюються матеріали. Але ніяких кримінальних проваджень не порушується.

Ми подаємо до суду, кримінальні провадження реєструються, але далі привласнення номеру такого провадження нічого не відбувається.

Вся система «пропитана» формулою: гроші → вибори → прихід до влади → повернення грошей із прибутком. Все робиться під прикриттям Народного депутата, якому потрібні: а) голоси виборців на наступних виборах і йому цей голова їх забезпечую, б) грошові кошти, які так необхідні для компенсації витрат на минулих виборах і йому цей голова їх забезпечує.

Ви спитаєте, а що поліція, а слідство, а прокуратура? А нічого! Від кого залежить призначення посадовців поліції, слідства і прокуратури? Від влади. А хто «головна» влада в районі? «Народний» обранець, обраний на демократичних виборах, тобто з точки зору демократії абсолютно законно отримав свої повноваження.

Все! «Замкнуте коло»! Ніякого впливу з нашого боку на цей ланцюг «гроші → вибори → прихід до влади → повернення грошей із прибутком».

Всі обіцянки періоду передвиборної агітації забувається відразу після виборів. Гроші, витрачені на цю агітацію, необхідно якось виправдати. І саме за таких схем ці гроші повертаються та заробляються на наступні вибори.

Ось і виходить: на обраних вплинути не можемо — обрали терпить, на призначених і тим паче, їх призначають обрані, на яких ми вплинути не можемо.

Що там говорить демократія в такому випадку? Дотримуйся законної процедури притягнення до відповідальності. А увесь цей ланцюг «притягателей» зайнятий тими призначеними нашими обраними.

Таке відбувається ВСЮДИ! І буде відбуватись так до тих пір, поки порочну демократичну систему не буде ліквідовано.