
Політика — це питання суспільної життєдіяльності у взаємовідносинах з державою. Тобто, соціалка, тарифи, оподаткування, охорона здоров'я, система освіти, інфраструктура і т.д., реалізація даних громадянам прав і свобод — все це політика.
Як відомо, політики повинні втілювати в дію ту політику, яка затребувана суспільством, його громадянами. Реалізація політичних запитів суспільства безпосередньо залежить від реальності впливу громадян на політиків. В такому випадку, елементарна логіка підказує, що для того, щоб на щось або на когось впливати, необхідно хоч якось володіти питаннями впливу або хоча б ними цікавитися.
Для гармонійного розвитку держави її громадяни повинні мати реальну можливість особисто займатися політикою (вивчати або бути в курсі неї) або, володіючи питаннями політики, делегувати свої політичні повноваження іншим громадянам — державним діячам при взаємній певній відповідальності за прийняття політичних рішень. В умовах такої реальної можливості з'являються передумови якісного збільшення рівня політичної активності суспільства і результативності громадянської політики в державі. Тим самим громадянська політика може сприяти участі громадян в управлінні (системі управління) державою і одночасно стимулювати виконання політиками — громадянами політичних запитів суспільства. Таким чином, простежується чіткий взаємозв'язок: чим досконаліше система управління державою її громадянами, тим вище в ній результативність громадянської політики.
В Україні сьогодні відбувається все з точністю навпаки. Тобто, не тільки немає взаємозв'язку, а ще й існує величезна прірва між політичними запитами суспільства та їх реалізацією з боку існуючої демократично-олігархічної системи влади. Така система правління апріорі не може допустити громадян до управління державою, тому що у олігархів існує тільки одна політична мета — це збагачення, користуючись владою і за рахунок народу. Тому, якщо політична система явно працює проти громадян і їх держави, то її необхідно міняти і чим швидше, тим краще.
Заміною існуючої системи влади в Україні може стати потужний природний інструмент розвитку громадянської політики — громадянсько-республіканська форма правління державою «Громадянська республіка». І коли вона буде мати відповідну підтримку народу, то прихід до влади громадян стане неминучим.