Розумію ваші думки та емоції, але спробуйте дивитися не в завтра, а хоча б на три місяці наперед.

Безумовно, народ завжди має право на повстання проти тиранії.

Але якщо така тиранія лише в вашій свідомості, а не в офіційних позиціях головних міжнародних гравців, то ви будете сприйняті в статусі не революціонерів за світле і чисте, а у найкращому разі бойовиків рівня ДНР або Абхазії.

Так, ви встигнете когось вбити. Можливо, ви на кілька днів відчуєте велике моральне задоволення від того.

Що далі?

Далі ви зіткнетеся з потужністю силового блоку. Так, він є, і він буде воювати не за олігархів, а за свої конкретні інтереси тут і зараз. За олігархів ніхто вмирати не збирається. А за свої інтереси воювати будуть. Вони в них є, і цілком конкретні.

Ви зіткнетеся ще з чисельними, гарно озброєними і спорядженими кримінальними арміями. Це буде. І кримінальні армії знайдуть порозуміння з силовим блоком, на відмінність від вас. І почнуть діяти раніше, ніж ви встигнете роздуплитися, з ким хочете самоорганізовуватися, а з ким ні. В них вже все організовано і сплановано. Ви зіткнетеся з бригадними тактичними групами "миротворців" з Московії. І вони будуть з підтримкою авіації. Ні, ви такого не очікували? Так, це все буде.


Звичайно, ви маєте невід'мне право гордо померти в бою. І пожертвувати життями своєї родини. І ще сотень тисяч родин. І залишити на нашій землі повну руїну, але не здатися. А потім сюди зайдуть ще інші миротворці, зачистять все, що залишилося, і на нині нашій землі будуть жити зовсім інші люди.

Чому світові гравці не сприймуть вас за білих із сяючими крилами? Тому що ви навіть не спробували використати політичні і громадянські важелі. Ви не профінансували своїми коштами жодну громадянсько-політичну силу, щоб хоча б раз спробувати змінити все демократично. Так, ви ходили на вибори, і голосували за тих, кому платять олігархи. Не ви їм платили, тому і не маєте морального права вважати, що вони були вам щось винні.

Ось якщо б ви таку спробу зробили, і злочинна влада натомість не визнала ваш вибір і встановила справжню тиранію, тоді так. Тоді вас визнали би повстанцями за світле проти тиранії, давали би гуманітарну допомогу мільярдами, а набої ешелонами, з'явилися би і джавелини, і стінгери, і дружня допомога авіації США.

Ви не хочете зважати на закордон, бо це ваша Богом дана земля? У такому разі вас примусять або зважати, або опинитися в становищі гіршому за Північну Корею. Будуть ставити на місце жорсткіше за країну чучхе, оскільки та десь далеко і реально нікому з них не заважає, а ми під боком.

Звичайно, вам не обов'язково брати до уваги мої слова. Самогубство це право кожного. Але мені шкода цілу націю. Мою націю.

Святослав Стеценко, полковник запасу