. Крім того, я розіслав письмові звернення до Національного банку України, до перерахованих в аудіозаписі 8-ми банків, що «обслуговуються» шахраями, та до Національної поліції м. Києва.

Отже, шановні українці:

  1. Ніколи і нікому не надавайте ПІН-коди Ваших банківських карток. Взагалі, краще інформацію про власні картки і банківські рахунки буквально ховати від всіх.
  2. Не використовуйте картки для розрахунків в підозрілих або маловідомих Вам магазинах, як в Україні, так і за кордоном.
  3. Знімайте готівкові кошти лише у тих банкоматах, які найбезпечніші з точки зору мінімізації шахрайства, тобто знаходяться в публічних приміщеннях, де є відеокамери або охорона. Ідеальне місце: банкомати, які знаходяться безпосередньо в філіях банків, НЕ на вулицях.
  4. Завжди будьте обережні при інтернет-розрахунках — читайте на комерційних сайтах, які гарантії безпеки безготівкових розрахунків дають магазини покупцям. Платіжні системи Visa, MasterCard (та інші) також можуть сертифікувати інтернет-магазини, що відображається відповідними позначками на сайтах.
  5. Регулярно перевіряйте онлайн-виписки за Вашими картковими рахунками на сайтах банків, що Вас обслуговують. Шахрайські розрахунки Вашими грошима (якщо такі є) можна і треба оскаржити.
  6. Активуйте послугу автоматичних СМС-повідомлень по кожній операції (транзакції) з Вашими банківськими картками, щоб мати змогу оперативно заблокувати Вашу картку у випадку підозрілої фінансової активності.
  7. Завжди майте при собі номери телефонів клієнтської підтримки банку (і в смартфоні, і записані на папері), що Вас обслуговує. Варто також мати з собою зашифрований запис номера Вашої картки, тому що при блокуванні картки оператори часто запитують її номер (це групи цифр на фронтальній поверхні пластику). Зазвичай оператори працюють цілодобово і без вихідних, та можуть заблокувати Вашу картку за Вашим дзвінком.

P.S. Шахраїв прошу не чіпати і не насторожувати їх — нехай ними займуться відповідні структури.