Нашу країну потрібно ставити за приклад, який яскраво розкриває усі недоліки демократичного устрою формування влади. Недоліки настільки суттєві, що надають можливість можновладцям безкарно і відкрито гнобити населення країни з розкраданням усіх наявних ресурсів. Проте так буде не завжди. І вже не за порогом той час, коли в Україні буде впроваджено інший державний устрій – Громадянську республіку – з впровадженням новітніх елементів державного ладу, який відкриє усім громадянам країни можливість особисто брати участь в управлінні країною.

Чудово, що в нашій країні багато достойних людей, які можуть взяти участь у розбудові нової держави. Однак для виконання цієї нелегкої справи вони повинні мати відповідні знання та навички. Усвідомлюючи це, необхідно замислитись чи задовольняє наше місце роботи отриманню таких знань та навичок? Чи «гідна» у нас робота?

На згадку собі та для тих, хто вагається змінювати чи не змінювати місце своєї роботи, хочу навести основні ознаки гідної роботи з точки зору розвитку людини. Рівень заробітної плати та недоліки неофіційного працевлаштування не розглядаються.

Отже, ознаками гідної роботи є:

  1. Не є гідною робота, де не має можливості вчитись, підвищуючи свій професійний рівень. Окрім особистої деградації, ви зіштовхнетеся з відсутністю розвитку компанії, великою кількістю менеджерських помилок, низькою продуктивністю праці та низькою заробітною платнею.
  2. На роботі хтось повинен бути кращим за вас, бажано за декількома напрямами. Хтось більш професійний, більш комунікабельний. Якщо мова йде про спорт, то сильніший, спритніший. Те ж саме стосується і доходу, серед бідних багатшим не станеш.
  3. Робочий процес повинен бути організований з урахуванням вимог чинного в країні законодавства з охорони праці. У іншому випадку існує ймовірність завершити трудовий шлях на лікарняному ліжку. Також, суттєве значення має медичне страхування за рахунок роботодавця.
  4. Керівництво компанії повинно турбуватись про майбутнє своїх працівників. Турбота повинна бути продуманою. Задавати питання: «Як справи» – недостатньо. Відсутність турботи означає наявність авторитарного керівництва, велику кількість команд наказного типу, коефіцієнт корисної дії від виконання яких завжди на низькому рівні.
  5. Відпочинок для працівників повинен бути спланований. Там, де немає спланованого відпочинку, немає і спланованої роботи.
  6. Неможливо довго перебувати там, де вас не поважають. Якщо таке трапляється, то необхідно розуміти, що дане місце не для вас. Робота в таких умовах – пряма дорога до депресії і нервових зривів.
  7. Неможливо довго працювати там, де немає друзів. Якщо на роботі у вас немає друзів, то майте на увазі, що вам доведеться нелегко в боротьбі з колегами. Між дружбою та ворожнечею немає середини. Або друг, або ворог.
  8. Компанія повинна займатись благодійністю. Якщо в компанії є місце милосердю, то є надія, що у скрутний для вас час, вам допоможуть.
  9. Остання важлива вимога – культура. Перші ознаки культури – це культура мови. Головне, щоб у колективі не лаялись. Де лаються, немає розумності. А чи є нам місце серед нерозумних? Релігійні люди знають, що нецензурна лайка змінює долю не в кращу сторону.

Наведені вище ознаки потрібно враховувати не лише при виборі роботи, а і в будь-яких інших сферах людської діяльності.