Для багатьох людей дуже важливо невпинно покращувати побутову ситуацію навколо себе. І чим вищий рівень загального розвитку людини, тим глобальніше поле для покращень. Дріб’язкові люди дбають лише про миттєве особисте благо для себе, а люди, що протягом життя навчилися бачити далі власного носа, зазвичай, забезпечують власне благополуччя у стратегічних масштабах. Тобто, на довгострокову перспективу.

Саме в стратегічному полі і криється відповідь на питання «як стати успішним, заможним і щасливим?». У деяких випадках це навіть питання банального виживання людини. Але вирішення стратегічних задач потребує від людини певних можливостей і ресурсів. От тут ми і підходимо до основної проблеми людини, яка стосується того, як змінити самотужки глобальну ситуацію.

Візьмімо для прикладу ситуацію з розкиданим по вулиці сміттям, яке псує всім нормальним людям настрій. Одна конкретна людина може прибрати сміття на певній ділянці, зробити і розвісити оголошення, поставити додаткові урни тощо. Чи допоможе це цій людині більше не бачити сміття і не засмучуватись з того приводу?! Звісно, що ні! А якщо збільшити людський ресурс борців із чистотою до, скажімо, двадцяти людей? Тоді можна домовитись із комунальними службами про прибирання та вивіз сміття, централізовано розповсюдити агітматеріали щодо дотримання чистоти та можливо навіть пригрозити штрафувати за засмічення певної території. Але чи гарантує це хоча б третину бажаного результату?! Знову ні! Тоді що ж робити, щоб вирішити проблему, яка не дає нормально жити в двадцять першому сторіччі? Як звичайній людині змусити парламент прийняти необхідний закон, змусити президента його підписати, змусити суд визнати його конституційним і нарешті змусити відповідне міністерство діяти згідно з цим законом? По факту треба зробити ледь не черговий Майдан, щоб вирішити проблему, шляхи вирішення якої знає кожен небайдужий громадянин. Для когось це може бути проблема сміття, для когось проблема безхатніх тварин, а для когось проблема кримінальної обстановки в районі чи місті.

     Джерело всіх подібних проблем одне – відсутність доступного інструменту впливу на локальну ситуацію. Щоб змінити стан речей, треба змінити форму діалогу між конкретною людиною і владою. Простіше кажучи, потрібно змінити нинішню систему влади на ту, яка забезпечить людей достатнім рівнем повноважень для вирішення локальних питань. Саме такою формою влади є Громадянська Республіка, яка гарантує всім охочим гідні політичні можливості.