Міжнародна компанія Gremi Personal провела опитування серед українських біженців у Польщі. 38% планують залишитись у Польщі, 7% планують переїхати із Польщі в іншу країну. Повернутися в Україну хочуть 55% біженців. Із них 82% планують повертатися після перемоги.

Як ставитись до цього?

Зменшення кількості населення – майже завжди погано. Бо населення – це головний трудовий ресурс країни. Люди від війни завжди тікають – це природнє явище. Але люди завжди мігрують туди – де краще. Просто війна прискорює ці процеси. Економіка України весь час повзла вниз. І незалежно від того, була б чи не була б війна, поступово населення все одно перетікало б у більш розвинуті країни. Це ми бачили ще до війни.

Чи повернуться українці назад в Україну? ПОВЕРНУТЬСЯ! Якщо тут їм буде краще, ніж там, де вони живуть зараз. І не тільки українці. Багато хто буде хотіти переїхати в Україну, якщо вона буде розвиватись.

Україна геополітично так розташована, що тут завжди буде потужна потенційна можливість побудови сильної, економічно розвинутої країни.

А як ставитись до тих, хто залишив Україну? Бо серед тих, хто залишився, поступово поширюються настрої, що до втікачів треба ставитись, як до зрадників України.

Це негативна і невірна тенденція.

Оцінювати громадян України потрібно не по факту того, залишив він Україну чи ні. А по тому, що він робив, як громадянин до війни і що буде робити після війни. Тобто, чи був громадянин соціальним дроном раніше і чи залишається таким зараз? Бо саме критична маса соціальних дронів сприяла пануванню олігархії. Що і призвело до катастрофи.

Соціальний дрон - це ворог!

Не має особливого значення, де живе громадянин. Можна жити і за кордоном, але при цьому виконувати свій громадянський обов'язок. Наприклад, в організації "Поступ" є поступівці, які живуть за кордоном, і це їм ніяк не заважає активно працювати в організації по розвитку країни. Навіть працювати у Виконкомі організації.

Можна бути корисним Україні і працювати по розбудові Великої України і тоді, коли живеш за її межами. А можна залишатись в Україні і продовжувати бути соціальним дроном!

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ