ФОПи, які висувають власні економічні вимоги щодо збереження спрощеної системи підприємництва, самостійно, без підтримки народу, досягнути свої бажань не можуть. Підтримка ФОПів громадянами знаходиться на досить низькому рівні. Панує в суспільстві думка, що ФОПи – це бариги і що нехай платять податки, а не протестують. Доречі, самі ФОПи, в своїй більшості, дійсно багато років демонструють громадянську пасивність. Тут вже «Поступ» має власний досвід протягом багатьох років. Тому таке відношення населення до підприємців не повинно дивувати.

З іншого боку спрощення ведення бізнесу для малих та середніх форм  – це необхідна умова реформи економіки. Яку олігархічна влада не збиралась ніколи робити і не збирається робити і зараз. Тобто це питання не тільки ФОПів, які ставлять економічні вимоги, але питання всього народу України. Проте не економічне питання, а ПОЛІТИЧНЕ. Тобто має бути політична вимога: або влада робить нарешті економічні реформи, або йде геть, як нікчемна. До цього часу всі ФОПівські рухи свідомо уникали будь-яких політичних вимог, висували лише економічні, мотивуючи це «не розгойдуванням човна».

До тих пір, поки ФОПи не почнуть висувати політичних вимог, то прийняття участі в акціях протесту представників «Поступу» недоречно, бо такі акції не вирішують питання проведення масштабних економічних реформ.  Також недоречно підтримувати акції щодо зміни влади, якщо замість діючої влади не буде видно іншої, яка має реальну програму реформи України та демонструє політичне бажання та можливість такі реформи здійснити.

Інші статті з цього номеру