Щоб максимально точно відповісти на це питання, треба визначитись з термінами. Олігархом стає бізнесмен, що отримує владу і використовує її на користь власного бізнесу. Якщо олігарха відсторонити від влади, то він знов стає звичайним бізнесменом.

Бізнесменом, якому ніхто не забороняє лобіювати інтереси свого бізнесу у владі, але треба розуміти, що лобізм як явище не має нічого спільного з олігархією. Підсумовуючи вищесказане, бачимо, що бізнесмен може домовлятись з владою і впливати на неї, але не ставати нею безпосередньо. Бізнесмен, який став владою, чи представник влади, що зайнявся бізнесом, називається олігархом.

Тепер розберемо, як і навіщо була створена система управління державою — демократія. Хоча саме поняття демократія було створене ще в античні часи, ми поговоримо про сучасну демократію, котра зародилась наприкінці XVIII сторіччя. Тоді монархія вже не могла забезпечити достатню гнучкість керування та політичні ліфти тим, у кого з’являлась достатня соціальна і економічна потужність. Тобто клас буржуазія де факто мав потужності виробництва і вплив на нижчі класи, але де юре був підконтрольний аристократії, яка ставала все слабкішою. Всім було очевидно, що шлях майбутнього прогресу лежить через зміну феодальної системи розподілу влади на капіталістичну. На цьому ґрунті і сталося кільканадцять революцій, що змінили системи керування провідних країнах світу з монархії на демократію. Стала працювати наступна схема відносин у владі — «Гроші — прихід до влади — гроші + прибуток». Тобто кожен успішний бізнесмен, щоб захистити свій бізнес і примножити капітал, бажає стати олігархом. І це абсолютно природне бажання! Звідси бачимо, що демократія і була створена, щоб допустити до влади буржуазію, яка і створила сучасний образ олігарха. Людство перейшло в епоху індустріалізації, де величезні корпорації на чолі з олігархами, або надпотужним лобі в політиці міняли наш світ.

Сьогодні ми маємо в світі ті самі процеси, що і в XVIII сторіччі. Демократична система влади не задовольняє потребам прогресу суспільства і потребує заміни на більш сучасну. Епоха індустріальна змінюється на епоху інформаційну і кидає людству нові виклики! Система управління державою Громадянська Республіка — це крок вперед не тільки для України. Це початок світових змін!